بازی‌های آسیایی| طلای کاراته، نقره کشتی و برنز کبدی عملکرد مدالی کاروان ایران در روز سیزدهم

روز سیزدهم بازی های آسیایی یک طلا در کاراته، یک نقره در کشتی و یک برنز در کبدی بانوان برای کاروان ایران به همراه داشت.

 

به گزارش نبأپرس، روز سیزدهم بازی های آسیایی هانگژو با دشت اولین مدال طلای کاراته، یک نقره توسط کشتی آزاد و یک مدال برنز در کبدی بانوان برای کاروان ایران به پایان رسید.

عملکرد ورزشکاران ایران را در این روز ببینید.

قایقرانی

رکسانا رازقیان نماینده ایران در مرحله نیمه نهایی اسلالوم با ثبت زمان ۱۳۳.۸۶ ثانیه پنجم شد و به فینال راه یافت. او در فینال زمان ۱۳۱.۸۳ ثانیه را ثبت کرد و در رده چهارم قرار گرفت و به مدال نرسید.

کشتی

ابراهیم خواری در وزن ۵۷ کیلوگرم در دور نخست لوبرگویتو آلوین از فیلیپین را شکست داد. او در دومین مبارزه مقابل حریف هندی شکست خورد.

رحمان عموزاد در وزن ۶۵ کیلوگرم در دور اول مقابل عباس رحمان اف از ازبکستان با نتیجه ۱۲ بر ۶ به برتری رسید و در دومین‌ مبارزه نیز برابر مقابل کایکی یاماگوچی از ژاپن به سختی و با نتیجه ۲ بر یک به برتری رسید. وی در سومین مبارزه نیز مقابل باون وی از چین با نتیجه ۶ بر صفر پیروز شد و در نیمه‌نهایی ۸ بر یک باجرانگ از هند را برد و فینالیست شد.

تیروکمان

تیم ملی ریکرو زنان در مرحله یک چهارم نهایی مقابل تیم چین شکست خورد و از دور رقابت‌ها حذف شد.

تیم ملی ریکرو مردان در مرحله یک چهارم نهایی مقابل تیم اندونزی شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

کاراته

سجاد گنج زاده نماینده وزن ۸۴+ کیلوگرم ایران برابر نماینده لائوس، پاکستان و تایلند پیروز شد و به فینال رسید. او در فینال، حریف قرقیزستانی را 4 بر 2 شکست داد و توانست مدال طلا را کسب کند.

آتوسا گلشادنژاد در وزن ۶۱-کیلوگرم کاراته زنان پس از پیروزی در دور اول برابر سارا العامری از امارات، در مسابقه دوم به مصاف حریف ویتنامی رفت که با رای داوران و در حالی که نتیجه 2-2 بود، بازنده اعلام شد.

گلشادنژاد در ادامه مبارزات خود در جدول شانس مجدد برای رسیدن به مدال برنز به مصاف نماینده قزاقستان رفت و این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود نماینده قزاقستان تمام شد و گلشادنژاد از گردونه رقابت ها حذف شد.

کبدی

تیم ملی کبدی زنان در مرحله نیمه نهایی با شکست مقابل چین تایپه به مدال برنز مشترک بازی‌های آسیایی رسید.

تیم ملی کبدی مردان با برتری ۴۷ بر ۲۴ مقابل چین‌تایپه به فینال صعود کرد و حریف هند شد.

سوارکاری

در مسابقات امروز سه نماینده ایران شامل نغمه خانجانی، امید غریبی و مسعود مکاری‌نژاد در دور اول مرحله نهایی انفرادی شرکت کردند که در پایان، خانجانی و غریبی راهی مرحله فینال شدند.

غریبی در استارت‌لیست فینال، نخستین سوارکار بود و امتیاز قابل توجهی به دست نیاورد و از راهیابی به جمع نفرات برتر بازماند.

خانجانی هم که پیش‌تر بدون خطا مسیر را طی کرده و راهی فینال شده بود، به‌رغم پرش‌های خوب و زمان قابل توجه در فینال، نتوانست در رقابت با سوارکاران قوی کشورهای عربی از جمله عربستان و امارات، به رتبه‌ای بهتر از سیزدهم دست پیدا کند.

2 نماینده جمهوری اسلامی ایران در مسابقات سوارکاری بازی‌های آسیایی هانگژو دیروز با کسب امتیاز لازم به مسابقات فینال صعود کرده بودند. در مجموع ۲۵ سوارکار از کشورهای قدرتمند در این رشته، به فینال رسیده بودند.

وزنه‌برداری 

رضا دهدار در دسته ۱۰۹ کیلوگرم در حرکت اول یک‌ضرب، وزنه ۱۶۹ کیلوگرم را انداخت. در حرکت دوم، پشت وزنه ۱۷۰ کیلوگرم قرار گرفت و این وزنه را هم نتوانست مهار کند. او با نمایش عملکرد ضعیف موفق به ثبت رکورد در حرکت یک ضرب نشد و از بازی‌ها حذف شد.

مهدی کرمی در رقابت گروه A دسته ۱۰۹ کیلوگرم وزنه‌برداری مردان، رکورد ۱۷۰ یک‌ضرب، ۲۱۰ دوضرب و مجموع ۳۸۰ کیلوگرم پنجم شد و از کسب مدال بازماند.

الهام حسینی ملی پوش وزنه برداری که در دسته ۸۷ کیلوگرم بازی‌های آسیایی شرکت کرده بود، به دلیل مصدومیت از ناحیه کمر از شرکت در دو ضرب انصراف داد.

حسینی در یک ضرب رکورد ۹۵ کیلوگرم را ثبت کرده بود و در مهار وزنه ۱۰۰ کیلوگرم ناکام بود.

شطرنج 

در دور هشتم مسابقات شطرنج در بازی های آسیایی هانگژو، تیم ایران به مصاف فیلیپین رفت و موفق شد حریفش را 3 بر یک شکست بدهد و به پنجمین برد خود دست پیدا کند.

در این رقابت، پرهام مقصودلو، محمدامین طباطبایی و بردیا دانشور حریفان خود را شکست دادند و پویا ایدنی برابر شطرنج‌باز فیلیپینی مغلوب شد.

تیم ایران با این برد، جایگاه خود را در صدر جدول تثبیت کرد و برای قهرمانی باید به دنبال کسب پیروزی در دور نهم باشد.

بسکتبال

تیم ملی بسکتبال ایران در آخرین بازی خود در نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی برای تعیین تیم پنجم مسابقات به مصاف عربستان رفت و درنهایت با نتیجه ۹۲ بر ۶۰ به پیروزی برسد و صاحب رتبه پنجم بازی‌ها شود.

واترپلو

 تیم ملی واترپلو کشورمان که با برتری مقابل سنگاپور به مرحله نیمه نهایی بازی‌های آسیایی هانگژو رسیده بود، امروز در این مرحله به مصاف تیم قدرتمند ژاپن رفت و در پایان نتیجه را ۱۸ بر ۱۱ واگذار کرد.

واتر پلوئیست‌های کشورمان با این نتیجه به دیدار رده بندی رفتند و باید برای کسب مدال برنز تلاش کنند. بازنده دیدار قزاقستان و چین حریف ایران خواهد بود.

تیم ملی ایران در دوره گذشته بازی‌ها صاحب مدال برنز شده بود.

انتهای پیام/

 


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 2 =

دکمه بازگشت به بالا