بهره‌مندی ۴۶ هزار نفر از بیمه حوادث کارگری

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به بهره‌مندی ۴۶ هزار نفر از بیمه حوادث کارگری در سال گذشته، گفت: پوشش حوادث حوزه کار و تولید برای جامعه کارگری جزو وظایف این سازمان است.

 

به گزارش نبأپرس، میرهاشم موسوی در این باره افزود: پوشش بخشی از حوادث و احتمالات خطر در حوزه کار و تولید برای جامعه کارگری جزو وظایف ذاتی این سازمان بیمه‌گر بوده و اکنون نیز ضریب این خطر تحت حمایت تامین اجتماعی قرار دارد.

وی توضیح داد: به منظور دریافت بیمه حوادث کارگری باید صورت جلسه حادثه تهیه شده و سپس مزایا و غرامت ناشی از حادثه کار توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود.

آقای موسوی درباره انتشار خبری مبنی بر کاهش هفت درصدی بیمه حوادث کارگری، اظهارداشت: خدمات این نوع از بیمه جزو تعهدات اصلی سازمان تامین اجتماعی است. گاه برخی حوادث منجر به از کارافتادگی می‌شود و این اتفاق درجات مختلفی از آسیب را شامل خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اضافه کرد: حمایت بیمه‌ای نیز طبیعتا به همان نسبت و به میزان از کارافتادگی مطابق با تشخیص کمیسیون‌های پزشکی و هیات مربوطه ارائه می‌شود. در سال گذشته نیز حدود ۴۶ هزار نفر از مزایای بیمه‌ای ناشی از کار در تامین اجتماعی بهره‌مند شدند.

 

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 5 =

دکمه بازگشت به بالا