اخبار بین الملل | آخرین و مهمترین اخبار بین الملل

خودتحریمی جدید مهاجرتی امارات، در حالی به بهانه امنیتی اعمال می‌شود که اقتصاد سرمایه پذیر این کشور را با چالش جدی روبه‌رو می‌کند. این چالش می‌تواند در چالش‌های امنیتی و اجتماعی بازتولید شود.  به گزارش نبأپرس، امارات متحده عربی در روزهای ...

بین الملل - نبأپرس

خودتحریمی جدید مهاجرتی امارات، در حالی به بهانه امنیتی اعمال می‌شود که اقتصاد سرمایه پذیر این کشور را با چالش جدی روبه‌رو می‌کند. این چالش می‌تواند در چالش‌های امنیتی و اجتماعی بازتولید شود.

ظریف وزیر خارجه کشورمان در واکنش به شهادت محسن فخری زاده نوشت: نشانه‌هایی از نقش اسرائیل در ترور دانشمند برجسته ایرانی وجود دارد.

یک روزنامه انگلیسی در مطلبی نوشته است هیچ یک از اهداف پامپئو و دولت ترامپ برآورده نشد و ایران با همه فشارها به پای میز گفتگو نیامد.

سازمان خدمات عمومی دولت ترامپ روند انتقال قدرت به جو بایدن پیروز منتخب انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را آغاز کرد.

جو بایدن که به زعم رسانه‌های آمریکا در انتخابات مناقشه برانگیز ریاست جمهوری پیروز شده، می‌گوید بی‌مسئولیتی دونالد ترامپ در پذیرش شکست در انتخابات باورکردنی نیست.

رئیس جمهور آمریکا پنجشنبه یک فرمان اجرایی را امضا کرد که بر اساس آن ایالت متحده شرکت‌های چینی را که با ارتش این کشور در ارتباط هستند، در فهرست سیاه قرار خواهد داد.

وزیر خارجه روسیه با اشاره به مأموریت سخت صلح‌بانان روسی، گفت: هیچ نیروی حفظ صلح ترکیه‌ای به قره باغ اعزام نمی‌شود و فعالیت ناظرین ترک به مرکز نظارت بر اجرای آتش‌بس در قره باغ، واقع در بخش دیگری از خاک آذربایجان محدود است.

جو بایدن به ریاست‌جمهوری ایالات متحده انتخاب شد، برخی معتقدند روی کار آمدن بایدن فشار تحریم‌ها را سبک‌تر می‌کند، این انگاره با توجه به ضعیف‌شدن آمریکای دوران بایدن احتمالاً درست است، اما نکات مهمی وجود دارد که باید در نظر داشته باشیم.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در ادامه تحریم‌های خود علیه سوریه، نام چندین فرد، شرکت و نهاد دولتی سوری از جمله وزارت نفت و نیروی دفاع ملی این کشور را به فهرست اشخاص و نهادهای تحت تحریم خود اضافه کرد.

انحصارگرایی آمریکا در اینترنت مورد انتقاد کشورهای اروپایی مثل روسیه، فرانسه و آلمان قرار گرفته است. راهکار این کشورها برای مقابله حاکمیت ملی اینترنت است.

مشاور سابق جو بایدن مدعی شد، بایدن قصد دارد در مدت زمان کوتاهی به توافق هسته‌ای بازگردد اما به دنبال تغییراتی در برخی بندها مانند زمان انقضای برجام نیز است.

صفحه1 از177

مشروح اخبار

Top