آسیا شرقی | اقیانوسیه - نبأپرس

در پی شهادت یک دانشمند هسته ای دیگر ایران، رادیو بنگلای معاونت برون مرزی صداوسیما نظر تعدادی از شخصیت های برجسته بنگلادش را در این باره جویا شده است.

«شی جین پینگ» رییس جمهوری چین در تماس تلفنی با «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد: مساله فلسطین مسئله اصلی منطقه خاورمیانه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین خاطرنشان کرد که برچیده شدن تحریم‌های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران در موعد تعیین‌شده، یکی از بندهای قطعنامه ۲۲۳۱ است و باید اجرا شود.

سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری پاکستانی که از لاهور به مقصد کراچی حرکت کرده بود در نزدیک منطقه مسکونی ۱۰۰ نفر را به کام مرگ کشاند.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات سیاسی در افغانستان و تلاش‌ها برای آشتی و تفاهم سیاسی در این کشور گفتگو و تبادل نظر کردند.

 "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی که این روز‌ها بازار شایعات در مورد وضعیت سلامتی اش داغ شده است در نامه‌ای که روزنامه "رودونگ سینمون" ارگان رسمی حزب حاکم بر کره شمالی منتشر کرده است از کارگرانی که در ساخت سایت «سام جیون» تلاش کرده اند قدردانی کرده است.

متخصصان چینی واکسن کرونا را روی ۱۰۸ داوطلب ۱۸ تا ۶۰ ساله در شهر ووهان آزمایش کرده اند.

چین نسبت به شیوه غیرسازنده واشنگتن در رابطه با ویروس کرونا هشدار داد و اعلام کرد که تمام گزینه‌ها روی میز است.

زمانی که چین تصمیم گرفت ده‌ها میلیون نفر را در پی شیوع کروناویروس در خانه‌هایشان قرنطینه کند، نتایج این تصمیم غیرقابل ارزیابی بود.

سخنگوی وزارت خارجه چین انتقاد برخی مقامات آمریکا از تلاش‌های چین برای کنترل شیوع ویروس کرونا را محکوم کرد و گفت: امیدواریم برخی مقامات آمریکا در این مقطع به جای انتقاد از چین، تلاش‌های خود را بر مقابله با بیماری و سوق دادن همکاری بین المللی متمرکز کنند.

رئیس‌جمهور چین در دیدار با پزشکان و پرستاران بیمارستان ویژه افراد مبتلا به کرونا در شهر ووهان، آنها را ستودنی‌ترین انسان‌های قرن حاضر خواند.

رئیس سازمان بهداشت جهانی از بهبود درصد بالایی از مبتلایان به کرونا در چین خبر داد.

صفحه1 از10

Top