آسیا شرقی | اقیانوسیه

منابع نظامی کره جنوبی اعلام کردند کره شمالی دو فروند موشک کوتاه برد آزمایش کرده است.

نخست‌وزیر پاکستان تا دقایقی دیگر وارد فرودگاه مهرآباد خواهد شد.

رئیس بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان گفت که با توجه به ظرفیت‌های کمیسیون انتخابات افغانستان اگر انتخابات این کشور به دور دوم کشیده شود امکان برگزاری آن در سال جاری وجود ندارد.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در حالی پایان یافت که گزارش‌های زیادی از مغایر بودن فهرست‌های انتخاباتی، عدم کار کردن دستگاه‌های بیومتریک، نرسیدن مواد انتخاباتی، تهدیدات امنیتی و حضور کمرنگ مردمی وجود دارد.

وزیر دفاع ژاپن می‌گوید حمله به آرامکو کار حوثی‌ها بوده و هیچ اطلاعاتی مبنی بر متهم بودن ایران وجود ندارد.

فرمانده نظامیان آمریکایی و ناتو در اروپا گفت که در این سازمان هیچگونه بحثی درباره خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان صورت نگرفته و ماموریت نظامی ناتو در افغانستان همچنان ادامه دارد.

تنش میان دهلی نو و اسلام آباد در حالی ادامه دارد که نخست وزیر پاکستان امروز جمعه از واکنش کوبنده به اقدامات هند در کشمیر سخن گفت.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که برای تضمین هرگونه توافق بین آمریکا و طالبان آماده است.

 «خواجه حبیب الرحمان»کارشناس تجاری پاکستان با اذعان به اثبات دوستی طرف ایرانی خواهان نشان دادن حسن دوستی کشورش به ایران شد.

«عمران خان» نخست وزیر پاکستان با اشاره به افزایش خطر رویارویی نظامی میان دهلی و اسلام آباد، گفت: در صورت حمله هند به این کشور، پاسخ بسیار کوبنده خواهد بود.

در حالی که آمریکا به انتقال تروریست‌های داعش به افغانستان و حمایت اطلاعاتی، تدارکاتی و تسلیحاتی از این گروه متهم است دبیرکل سازمان ملل نیز هشدار داد که بین مناطق بحران‌زده، افغانستان مستعدترین کشور برای جذب تروریست‌ها است.

رئیس جمهور آمریکا در حالی با اعضای ارشد تیم امنیت ملی خود با حضور «زلمی خلیلزاد» دیدار کرد که مقامات در پنتاگون از ادامه اختلافات جدی بین آمریکا و طالبان خبر می‌دهند.

صفحه1 از7

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top