آسیا شرقی | اقیانوسیه

همزمان با سفر معاون وزیر امور خارجه آمریکا به پاکستان شهرهای بزرگ این کشور صحنه تظاهرات ضد آمریکایی مردم شد.

مقامات پیونگ یانگ روز شنبه به خبرگزاری “ان کی” نیوز اطلاع دادند که کره شمالی در یک تغییر شکل سیاسی بزرگ که می‌تواند تأثیر بسزایی در پیشروی دیپلماتیک کشور داشته باشد،«ری یونگ هو» وزیر خارجه این کشور را برکنار کرده است.

چین یک ماهواره مرموز به ارتفاع ۳۶ هزار کیلومتری زمین فرستاده است. پیش بینی می شود این کشور در ۲۰۲۰ میلادی بیش از ۴۰ ماهواره به فضا بفرستد.

جیو تی‌وی با تأکید به دروغ‌پردازی‌های رسانه‌ای آمریکا اعلام کرد: پایگاهی که ایران به آن حمله کرد فراتر از حد بیان آسیب دیده است.

یک روزنامه چینی درباره ترور سردار سلیمانی نوشته است برخلاف ادعای آمریکا که می‌گوید ایران بهای سنگینی پرداخت خواهد کرد، این واشنگتن است که به دلیل ترور سردار سلیمانی و نقض حاکمیت عراق بهای گزافی پرداخت می‌کند.

رسانه های خارجی از صدور حکم اعدام برای پرویز مشرف رئیس جمهوری اسبق پاکستان خبر دادند.

رهبر تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» گفت که اجازه بازشماری آرای هفت ولایت باقی مانده را خواهد داد اما نمی‌گذارد تقلب نتیجه انتخابات را تعیین کند.

در پی تصمیم دولت دهلی‌نو مبنی بر اعطای تابعیت هندی به مهاجرین خارجی مشروط بر غیر مسلمان بودن بیش از ۶۰۰ فعال مدنی به نخست وزیر هند نامه نوشتند.

سخنگوی وزارت خارجه چین روابط کشورش با ایران را استراتژیک و مهم عنوان کرد.

منابع نظامی کره جنوبی اعلام کردند کره شمالی دو فروند موشک کوتاه برد آزمایش کرده است.

نخست‌وزیر پاکستان تا دقایقی دیگر وارد فرودگاه مهرآباد خواهد شد.

رئیس بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان گفت که با توجه به ظرفیت‌های کمیسیون انتخابات افغانستان اگر انتخابات این کشور به دور دوم کشیده شود امکان برگزاری آن در سال جاری وجود ندارد.

صفحه1 از8

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top