آسیا شرقی | اقیانوسیه

دادگاه مظنون به قتل ده‌ها مسلمان در نیوزیلند امروز در دادگاه برگزار شد.

شورای امنیت سازمان ملل در جلسه عصر جمعه خود حمله تروریستی به دو مسجد در نیوزیلند را به شدت محکوم کرد.

حمله به دو مسجد در نیوزیلند به کشته شدن ۴۰ نفر و زخمی شدن ۲۰ تن دیگر انجامیده است.

مقامات افغان اعلام کردند که بر اثر حمله جنگنده‌های آمریکایی به یک پاسگاه نیروهای امنیتی افغان در ولایت ارزگان ۵ کشته و ۱۰ زخمی برجا گذاشته است.

رئیس اجرایی دولت افغانستان اعلام کرد که طالبان خواستار خروج نیروهای خارجی از این کشور هستند که این خواسته مردم افغانستان نیز هست.

تصاویر ماهواره‌ای از یک مرکز در نزدیکی پیونگ‌یانگ حاکی از آن است که کره شمالی خود را برای یک آزمایش موشکی جدید آماده می‌کند.

رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل ضمن ابراز نگرانی از وضعیت مسلمانان در کشمیر گفت: اخبار خوبی از هند به گوش ما نمی‌رسد.

وزیر امور خارجه روسیه با یادآوری اینکه تحریم‌ها همواره نخستین ضربه را به ملت‌ها وارد می‌کنند و اتحادیه اروپا هم با «ویروس آمریکایی» بشدت آلوده شده، لزوم کنار گذاشته شدن سیاست اعمال تحریم‌ها را مورد تاکید قرار داد.

سخنگوی طالبان در واکنش به اظهارات فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا اظهار داشت که آمریکا با بزرگنمایی داعش در افغانستان در پی ادامه حضور در افغانستان و تداوم جنگ در این کشور است.

رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد طرف آمریکایی می‌بایست صادقانه دلایل خروج خود از پیمان نابودی موشک‌های برد کوتاه و متوسط را بیان می‌کرد، نه آنکه وارد کردن اتهامات بی‌اساس به مسکو را بهانه این اقدام خود قرار می‌داد.

منابع خبری اعلام کردند که نیروهای آمریکایی در عملیات شبانه یک مدرسه دینی در ولایت کاپیسا را به آتش کشیدند و چندین منزل مسکونی را نیز با استفاده از مواد انفجاری تخریب کردند.

وزیر خارجه پاکستان ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی زاهدان اعلام کرد: برای هرگونه همکاری با ایران آماده هستیم.

صفحه1 از5

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top