آسیا شرقی | اقیانوسیه - نبأپرس

ارتش چین روز پنجشنبه از ایالات متحده به خاطر لطمه زدن به امنیت و ثبات منطقه انتقاد کرد.

اظهار نظر مقامات دولت جدید آمریکا حاکی از آن است که دموکرات‌های آمریکایی برخلاف دونالد ترامپ برای تقابل با چین به عنوان رقیب اصلی خود از راهبرد صبر و فشار هوشمندانه استفاده می‌کنند.

در ادامه افشای جنایات نظامیان خارجی در افغانستان، یک نظامی آمریکایی اعتراف کرد که این نیروها برای پاکسازی تله‌های انفجاری در افغانستان از کودکان استفاده می‌کردند.

منابع خبری از بازداشت گسترده مقامات بلندپایه میانمار توسط ارتش این کشور خبر دادند.

وزیر امور خارجه ایران در دیدار با هیئت سیاسی طالبان اظهار داشت: ما از یک دولت فراگیر اسلامی با حضور همه قومیت‌‌ها، مذاهب و طرف‌ها حمایت می‌کنیم.

در پی شهادت یک دانشمند هسته ای دیگر ایران، رادیو بنگلای معاونت برون مرزی صداوسیما نظر تعدادی از شخصیت های برجسته بنگلادش را در این باره جویا شده است.

«شی جین پینگ» رییس جمهوری چین در تماس تلفنی با «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد: مساله فلسطین مسئله اصلی منطقه خاورمیانه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین خاطرنشان کرد که برچیده شدن تحریم‌های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران در موعد تعیین‌شده، یکی از بندهای قطعنامه ۲۲۳۱ است و باید اجرا شود.

سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری پاکستانی که از لاهور به مقصد کراچی حرکت کرده بود در نزدیک منطقه مسکونی ۱۰۰ نفر را به کام مرگ کشاند.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در گفتگویی تلفنی در خصوص آخرین تحولات سیاسی در افغانستان و تلاش‌ها برای آشتی و تفاهم سیاسی در این کشور گفتگو و تبادل نظر کردند.

 "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی که این روز‌ها بازار شایعات در مورد وضعیت سلامتی اش داغ شده است در نامه‌ای که روزنامه "رودونگ سینمون" ارگان رسمی حزب حاکم بر کره شمالی منتشر کرده است از کارگرانی که در ساخت سایت «سام جیون» تلاش کرده اند قدردانی کرده است.

متخصصان چینی واکسن کرونا را روی ۱۰۸ داوطلب ۱۸ تا ۶۰ ساله در شهر ووهان آزمایش کرده اند.

صفحه1 از10

Top