عراق| تاکید صالح بر تغییرات اساسی در کابینه/ بازگشایی پل الجمهوریه در مرکز بغداد

رسانه‌های عراقی از تاکید رئیس جمهور این کشور بر ضرورت تغییر اساسی در کابینه، بازگشایی پل الجمهوریه در مرکز بغداد و تلاش‌ها برای حفظ آرامش و عدم برگزاری تجمعات اعتراضی تا پایان مراسم زیارت اربعین امام حسین(ع) خبر دادند.

به گزارش نبأپرس، به نقل از رسانه‌های عراق، برهم صالح رئیس جمهور عراق بر ضرورت انجام تغیرات اساسی در کابینه عادل عبدالمهدی برای بهبود عملکرد و فراهم کردن خدمات عمومی برای شهروندان تاکید کرد.

برهم صالح در یک بیانیه مطبوعاتی که امروز چهارشنبه منتشر شد، گفت عراقی‌ها مصمم هستند در پروژه دولت‌سازی به حرکت خود ادامه دهند و وظیفه ما انجام اصلاحات ضروری است که زندگی آزاد و کریمانه را برای آنها تامین کند.

وی خاطر نشان کرد تظاهرات حقی تضمین شده برای تمام شهروندان است به شرطی که مسالمت آمیز و بدون ریختن خون شهروندان و نیروهای امنیتی یا تعدی به اموال عمومی باشد.

صالح افزود ریاست جمهوری از موضوع پرداخت غرامت به کسانی که متضرر شده‌اند و تلاش برای بازخواست جنایتکاران و قانون شکنانی که به سمت تظاهرکنندگان گلوله شلیک کردند.

صالح بر ضرورت انجام تغییرات وزارتی اساسی به منظور بهبود عملکرد دولت و به گونه‌ای که سبب جهش کیفی در فعالیت آن برای فراهم کردن خدمات و شاغل کردن بیکاران و تحقق عدالت اجتماعی شود،‌تاکید کرد.

بازگشایی پل الجمهوریه در مرکز بغداد

یک منبع امنیتی عراق از بازگشایی پل الجمهوریه در مرکز بغداد خبر داد. این منبع گفت فرماندهی عملیات بغداد، اقدام به بازگشایی پل الجمهوریه در مرکز بغداد کرد. این منبع افزود پل الجمهوریه در دو جهت رفت و برگشت به روی خودروها بازگشایی شده است.

تلاش‌ها برای حفظ آرامش و عدم برگزاری تظاهرات تا پایان مراسم اربعین

السومریه گزارش داد یک منبع سیاسی عراقی از تلاش‌های دولتی برای به تاخیر افتادن تظاهرات تا پس از پایان مراسم زیارت اربعین امام حسین(ع) خبر داد و گفت برخی علما و بزرگان و شیوخ در شهرهای اصلی که تظاهرات برگزار شده بود، این مسئله را برعهده گرفته‌اند تا این شهرها تا پایان مراسم اربعین شاهد تظاهراتی نباشد.

این منبع گفت یک کمیته دولتی برای ارتباط با عاملان برگزاری تظاهرات اخیر در بغداد، الناصریه، نجف اشرف و الدیوانیه از طریق شخصیت‌های قبایل و دینی تلاش می‌کند تا به توافقی برای توقف تظاهرات تا پایان مراسم زیارت اربعین شهادت امام حسین(ع) دست یابد، چرا که این مراسم بزرگ مستلزم آمادگی‌های امنیتی و خدماتی گسترده است با توجه به اینکه پیش‌بینی‌ها از احتمال افزایش تعداد زائران در اربعین امسال حکایت می‌کند.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:



ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top