آمریکا - نبأپرس

در شرایطی که دنیا با کرونا دست و پنجه نرم می کند، جنگ بر سر ماسک میان فرانسه و آمریکا بالا گرفته و واشنگتن به شیوه کثیف برای اینکه ماسکها را به چنگ بیاورد، روی آورده است.

۳۲ عضو کنگره آمریکا در نامه‌ای خواستار تعلیق تحریم‌های اعمالی ایالات متحده علیه ایران شدند.

وبگاه هافینگ‌تون پست در خبری اختصاصی نوشت که بیش از ۳۰ قانون‌گذار آمریکایی در نامه‌ای به مقامات ارشد دولت آمریکا خواستار لغو تحریم‌های آمریکا شدند و ادعا کردند که این تحریم‌ها مانع مقابله ایران با شیوع گسترده ویروس کرونا می‌شود.

یک مقام ارشد حوزه بهداشت و درمان آمریکا پیش‌بینی کرد که شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا می‌تواند تحت شرایطی حتی به رقمی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر برسد.

بحران نظام پزشکی آمریکا در سایه گسترش ویروس کرونا دلیلی بارز بر دیکتاتور بودن دولت این کشور است که هیچ توجهی به منافع ملت‌ها و حتی مردم خود ندارد.

رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که دولتش قرنطینه‌کردن ۳ ایالت از جمله ایالت نیویورک را برای پیشگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا در این کشور در دست بررسی دارد.

وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه از اعمال تحریم‌های جدید علیه افراد و نهادهای مرتبط با ایران از جمله «ستاد بازسازی عتبات عالیات» خبر داد.

وزیرخارجه آمریکا از قطع قابل توجه کمک‌های مالی این کشور به افغانستان به دلیل تداوم بن بست سیاسی در کابل خبر داده است.

منابع آمریکایی از افزایش شمار قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید‌ــ‌۱۹) در این کشور به ۴۰۰ نفر خبر دادند.

رسانه نزدیک به کنگره آمریکا با ارائه آمارهایی نوشته آمریکا از ظرفیت درمانی لازم برای معالجه بیماران مبتلا به کرونا برخوردار نیست.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز گزارش کرده مایک پومپئو هفته گذشته تلاش کرده بوده دونالد ترامپ را برای حمله به نیروهای نظامی ایران ترغیب کند اما در نهایت آقای ترامپ موافقت نکرده است

یک مقام ارشد دولت آمریکا علی‌رغم آنکه رفع تحریم‌ها علیه ایران به منظور مبارزه با شیوع ویروس کرونا به یک مطالبه جهانی تبدیل شده گفته که سیاست فشار علیه تهران ادامه خواهد یافت.

رئیس جمهور آمریکا از موافقت سازمان غذا و داروی این کشور با به‌کارگیری یکی از داروهای ویژه درمان مالاریا برای درمان بیماری کووید-۱۹ خبر داد.

صفحه1 از23

Top