آمریکا - نبأپرس

وزیر امور خارجه آمریکا از ممنوع شدن ورود ۷۶ مقام سعودی به خاک آمریکا به دلیل نقش داشتن در تهدید مخالفان حکومت عربستان از جمله جمال خاشقجی روزنامه‌نگار مقتول سعودی خبر داد.

بیش از ۴۰ نماینده کنگره آمریکا با ارائه قطعنامه‌ای تأکید کردند که تحریم‌های دولت این کشور علیه ایران باید به قوت خود باقی بماند.

وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد دولت متبوعش قصد دارد با همکاری متحدان و شرکای خود برای تقویت برجام و طولانی‌تر کردن آن تلاش کند.

وزیر خارجه آمریکا ضمن اعتراف به شکست فشار حداکثری دولت ترامپ بر ایران گفت: «ما طی سال‌های اخیر سیاست فشار حداکثری علیه ایران را اجرا کرده‌ایم، اما نه تنها بی‌نتیجه بود، بلکه بر مشکلات افزوده است».

وزارت امور خارجه ترکیه سفیر آمریکا در آنکارا را در اعتراض به بیانیه اخیر طرف آمریکایی درباره کشته شدن ۱۳ شهروند ترکیه‌ای در شمال عراق احضار کرد.

رئیس شرکت مایکروسافت بر این باور است که حمله هکری با استفاده از یک شرکت فناوری آمریکایی برای نفوذ به نهادها و آژانس‌های دولتی این کشور، بزرگترین و پیچیده‌ترین حمله هکری در جهان بوده است.

سخنگوی کاخ سفید بازگشت آمریکا به برجام را مشروط به بازگشت ایران به تعهدات برجام کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد که پافشاری رئیس‌جمهور جدید آمریکا بر سیاست‌های شکست‌خورده رئیس‌جمهور پیشین این کشور در قبال ایران، شکست‌های بیشتری را برای آمریکا به دنبال خواهد داشت.

فرمانده ستاد مرکزی تروریست‌های آمریکایی در غرب آسیا (سنتکام) تأکید کرد که آمریکا قصد دارد صرفاً به حمایت‌های خود از «عملیات‌های تهاجمی»ائتلاف سعودی در یمن پایان دهد و این به معنای پایان حمایت نظامی از عربستان و سایر متحدان آمریکا در خاورمیانه نیست.

رئیس جمهور آمریکا گفت، وی در پیام خود به همتای روسی‌اش اعلام کرد که زمان کوتاه آمدن و عقب نشینی ایالات متحده در برابر روسیه به سر رسیده است.

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که ایران در صورت تداوم روند کاهش محدودیت‌های هسته‌ای خود تنها ظرف چند هفته قادر به دستیابی به مواد شکاف‌پذیر کافی برای ساخت سلاح هسته‌ای خواهد بود.

دولت بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس از نخستین روزهای شیوع کرونا در دنیا خودش را به‌عنوان یکی از پنهان‌کارترین دولت‌های دنیا معرفی کرده است.

صفحه1 از32

Top