آمریکا

نخست‌وزیر کانادا از دولت ایران خواست به خانواده داغداران سانحه هواپیمایی اوکراینی غرامت پرداخت کند.

رسانه‌های آمریکایی تحت سانسور شدید دستگاه‌های نظامی و اطلاعاتی واشنگتن در حالی به افشای قطره‌چکانی اطلاعات درباره تلفات و خسارات پایگاه عین‌الاسد روی آورده‌اند که برخی منابع حتی تعداد بالایی از کشته‌ها را تخمین می‌زنند.

رهبر اکثریت جمهوریخواه در مجلس سنای آمریکا اعلام کرد که جلسه محاکمه استیضاح دونالد ترامپ رئیس‎جمهور این کشور، سه‌شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارد موارد اتهامات استیضاح رئیس جمهور ایالات متحده را طی روزهای آینده به مجلس سنا بفرستد.

دونالد ترامپ تهدید کرده بود در صورت اقدام نظامی علیه منافع آمریکا، ۵۲ نقطه را در ایران هدف قرار می‌دهد؛ با این حال پاسخ کوبنده شب گذشته ایران باعث شد ترامپ با عقب‌نشینی آشکار، از تمایلش به همکاری با ایران در دغدغه‌های مشترک سخن بگوید!

برخی منابع تأکید کردند که دولت عراق تماس‌های مکرر مقامات آمریکایی را پاسخ نداده است.

شبکه خبری سی ان ان گزارش داد در واکنش به حمله انتقام‌جویانه ایران به پایگاه تروریست‌های آمریکایی در عراق تدابیر امنیتی شدیدی در اطراف کاخ سفید اعمال شده و بسیاری از افسران مسلح در اطراف کاخ سفید مستقر شده‌اند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به حمله انتقام‌جویانه ایران گفت آمریکا و جهان، توانایی جنگ دیگری را ندارد.

وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اقدامی در راستای راهبردهای دولت آمریکا در قبال ایران بوده است.

کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکایی در واکنش به تهدید توییتری ترامپ علیه اقدام نظامی به ایران تأکید کرد که اختیار جنگ با کنگره است نه ترامپ!

حضور خیل عظیم جمعیت در تهران برای وداع با سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشته است.

وزارت امور خارجه امریکا از اتباع خود خواسته فورا عراق ترک کنند.

صفحه1 از19

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top