آمریکا

شماری از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا پیشنهاد اضافه شدن طرحی در قالب یک متمم به لایحه بودجه دفاعی ۷۲۵ میلیارد دلاری آمریکا را داده‌اند که خواستار محدود کردن اختیارات «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا برای آغاز درگیری نظامی با ایران است.

وزیر خارجه آمریکا بار دیگر بر تعهد دولت ترامپ برای حمایت از رژیم صهیونیستی تاکید کرد و گفت این دولت چهار میلیارد دلار برای کمک امنیتی به اسرائیل می‌پردازد.

معاون وزیر امور خارجه روسیه هشدار داد که تلاش‌های واشنگتن برای بی‌ثبات کردن ونزوئلا همچنان ادامه دارد.

مراسم روز استقلال آمریکا همچون دیگر تجمعات اخیر در این کشور شاهد تضاد معترضان و حامیان ترامپ بود. در این روز برخی از معترضان نیز مقابل کاخ سفید اقدام به آتش زدن پرچم آمریکا کردند.

یک سازمان آمریکایی که در راستای ارتقای دانش عمومی در خصوص سیاست‌های کنترل تسلیحاتی فعالیت می‌کند در واکنش به بیانیه کاخ سفید علیه ایران خاطرنشان کرده هیچ منع بین‌المللی برای غنی‌سازی اورانیوم از سوی ایران وجود ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد تحریم‌های اخیر آمریکا همچون گذشته از روی استیصال است و مبنای حقوقی ندارد.

یک مقام آمریکایی اعتراف کرده احتمال دارد پهپاد گلوبال‌هاوک بعد از ورود به حریم هوایی ایران سرنگون شده باشد و به همین دلیل ترامپ دستور حمله به نقاطی در ایران را لغو کرده است.

ترامپ با بولتون و مشاوران ارشد امنیتی خود در خصوص حمله به ایران مخالفت کرده است.

در حالی که پرونده اتهامات قبلی «دونالد ترامپ» در خصوص فساد اخلاقی به طور مشکوکی مسکوت باقی مانده اند، یک زن دیگر، رئیس جمهوری آمریکا را در این رابطه متهم کرده است

رئیس‌جمهور آمریکا به یکی از دستیارانش گفته برخی از مشاوران او به دنبال آن هستند که آمریکا را وارد جنگی دیگر کنند، اما او با آن مخالف است.

سفیر آمریکا در آلمان در صفحه توئیتر خود نوشت: آمریکا به دنبال این است که ایران را به پای میز مذاکره بکشاند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن هیچ پیغامی از سوی عمان برای ایران نفرستاده است.

صفحه1 از15

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top