درخواست نامزدهای ریاست‌جمهوری آمریکا از کنگره برای اقدام علیه خشونت اسلحه

نامزدهای دموکرات ریاست‌جمهوری آمریکا از کنگره خواستند تا برای مقابله با خشونت اسلحه فوراً اقدام کنند.

به گزارش نبأپرس، پس از وقوع دو تیراندازی مرگبار در اوهایو و تگزاس که منجر به مرگ حداقل 31 نفر شد، نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری آمریکا روز شنبه از کنگره خواسته‌اند تا اقدام فوری را برای مقابله با خشونت اسلحه اتخاذ کنند.

نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری آمریکا در یک نشست سیاسی در آیوا خواستار تشدید قوانین مربوط به فروش اسلحه شدند. آنها همچنین از نمایندگان کنگره خواستند تا قانون نظارت بر سوابق خریداران اسلحه را تصویب و آن را اجرایی کنند. نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری آمریکا همچنین خواستار ممنوعیت فروش سلاح‌های نظامی در این کشور شده‌اند.

آنها این طور استدلال می‌کنند که وقوع تیراندازی‌های مرگبار اخیر موجب شده است تا حمایت عمومی از اعمال محدودیت‌های بیشتر علیه خرید و فروش اسلحه، بیشتر شود.

به گزارش رویترز، الیزابت وارن سناتور دموکرات ایالت ماساچوست و از نامزدهای ریاست جمهوری در این باره گفت: ما خواستار تغییر هستیم. ما خواستار تصویب قوانین امنیت سلاح در این کشور هستیم.

در این نشست، طرفداران کنترل سلاح و بازماندگان تیراندازی‌های اخیر آمریکا حضور داشتند.

"پیت بوتیگیگ" شهردار "سوث‌بند" نیز خواستار جمع‌آوری اسلحه‌ها از خیابان‌های آمریکا شده است. وی یکی از 200 شهردار آمریکایی است که با ارسال نامه برای میچ مک‌کانل رهبر اکثریت سنا خواستار لغو تعطیلات تابستانی مجلس سنا و بازگشت سناتورها به واشنگتن برای رأی‌گیری درباره قانون کنترل سلاح شده‌اند.

کامالا هریس دیگر نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا نیز در این نشست گفت: اگر رئیس جمهور شوم به کنگره 100 روز مهلت خواهم داد تا لایحه کنترل سلاح را روی میز من بگذارد.

برنی سندرز دیگر نامزد دموکرات نیز تأکید کرد: مردم آمریکا که نباید سلاح در اختیار داشته باشند، در دولت سندرز حق مالکیت اسلحه نخواهند داشت.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top