اروپا

رئیس‌جمهور آمریکا پس از اذعان به ناکارآمدی رسانه‌های معاند فارسی‌زبان در پیشبرد جنگ نرم علیه ایران بودجه پیشنهادی خود برای این رسانه‌ها را در لایحه بودجه مربوط به سال مالی ۲۰۲۰ کاهش داده است.

رئیس‌جمهور ترکیه در انتقاد از رویکرد غربی‌ها درباره جنایت کرایست‌چرچ نیوزیلند گفت که اروپایی‌ها در قبال این حادثه سکوت اختیار کرده‌اند.

پارلمان اروپا با اکثریت آرا، مذاکرات تجاری جدید با آمریکا را رد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به ادامه تلاش‌های آمریکا برای برهم‌زدن توافقنامه هسته‌ای، تاکید کرد که اعضای کمیسیون مشترک برجام از تمامی امکانات خود برای مقابله با تحریم‌های واشنگتن و ممانعت از شکست طرح‌های مورد توافق استفاده خواهند کرد.

وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا اعلام کرد که مسکو به این تحریم‌ها پاسخ عملی خواهد داد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست شورای امنیت گفت: کنار اجرای تعهدات ایران، لغو تحریم‌های مربوط به هسته‌ای بخش اساسی این توافق بوده بنابراین همچنان برای حفظ منافع اقتصادی ایران ناشی از لغو تحریم‌ها تلاش خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان اروپا سناریوی باقی‌ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا را محتمل دانسته شرکت این کشور در انتخابات پارلمانی آینده اروپا در صورت تعویق تاریخ برگزیت را رد کرد.

معاون وزیر امور خارجه ایتالیا اعلام کرد که این کشور در حال بررسی جزئیات اینستکس بوده تا روند پیوستن به آن را طی کند.

نمایندگان جمهوری اسلامی ایران و روسیه در نخستین دور از رایزنی‌های حقوقی خود راهکارهای حقوقی برای مقابله با تحریم‌های یک جانبه را بررسی کردند.

نمایندگان ایران و کشورهای ۱+۴ (فرانسه، روسیه، انگلیس، چین و آلمان) در پایان یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام با انتشار بیانیه‌ای بر تعهد خود نسبت به اجرای کامل و مؤثر برجام در تمام بخش‌ها تأکید کردند.

وزیر کشور ترکیه از انجام عملیات امنیتی مشترک کشورش و ایران ضد پ ک ک خبر داد.

سفیر روسیه در آمریکا در نشستی در واشنگتن گفت عاقلانه خواهد بود که آمریکا در تصمیمش برای خروج از برجام تجدیدنظر کرده و به این توافق هسته‌ای برگردد.

صفحه1 از11

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top