اروپا

وزیر خارجه روسیه گفت، غربی‌ها تنها مدعی دفاع از ارزش‌های لیبرالیسم هستند، ولی سیاست اعمال تحریم و تهدید نظامی علیه کشورهای مستقلی مانند: کوبا، ایران، ونزوئلا، کره شمالی و سوریه را در پیش گرفته و مردم بی‌دفاع سایر کشورها را بمباران می‌کنند.

سفیر ایران در انگلیس از رد درخواست آمریکا توسط دادگاه عالی انگلیس در محکومیت ایران خبر داد.

مقامات پارلمانی روسیه معتقدند، دلیلی برای متهم کردن ایران به دست داشتن در حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی وجود نداشته و این اتهام‌زنی، ادامه سیاست آمریکا در مقصر جلوه دادن تهران در هر حادثه بدی در خاورمیانه است.

 نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأکید کرد: گام سوم ایران در کاهش تعهدات برجامی را نباید حادثه‌ای غم‌انگیز دانست و این تصمیم‌گیری علامت دوباره‌ای درباره لزوم توازن منافع در چارچوب توافق هسته‌ای است.

وزیر دفاع سابق آمریکا در مصاحبه‌ای هشدار داد که سیاست‌های رئیس جمهور این کشور باعث گسسته شدن آمریکا خواهد شد.

رئیس جمهوری روسیه بار دیگر تأکید کرد که مشارکت سه‌جانبه روسیه، ترکیه و ایران در چارچوب مذاکرات آستانه، موثرترین راه برای حل و فصل اوضاع در سوریه بوده و وخامت کنونی اوضاع در استان ادلب نتیجه اقدامات تروریست‌هاست.

مشاور رسانه‌ای و سیاسی رئیس‌جمهوری سوریه با تقدیر از حمایت‌های ایران، روسیه و حزب‌الله لبنان از نظام دمشق تأکید کرد که تمامی اراضی سوریه آزاد خواهد شد.

نخست وزیر انگلیس در دیدار با رئیس شورای اروپا گفت که این کشور تحت هر شرایطی روز ۳۱ اکتبر از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

یک منبع آگاه کاخ الیزه فاش کرد که رهبران گروه۷ توافق کردند تا رئیس‌جمهور فرانسه پیام این گروه را به جمهوری اسلامی ایران منتقل کند.

کاخ الیزه اعلام کرد که رئیس جمهور آمریکا به رئیس جمهور فرانسه گفته که وی به دنبال جنگ با ایران نبوده و فقط به دنبال توافق با این کشور است.

رئیس جمهوری روسیه در نشست شورای امنیت این کشور به وزارت دفاع، وزارت امور خارجه و دیگر ارگان‌های مرتبط دستور دارد سطح تهدیدات ناشی از آزمایش موشک جدید کروز در آمریکا ارزیابی و اقدامات کاملی برای پاسخ‌گویی متقارن به آن انجام شود.

سخنگوی دولت آلمان ضمن درخواست برای راه‌اندازی مجدد عملیات دریایی اروپایی نجات پناهندگان در سواحل لیبی در عین حال گفت که همچنان هیچ توافقی درباره تقسیم عادلانه پناهندگان در این اتحادیه وجود ندارد.

صفحه1 از18

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top