اروپا - نبأپرس

وزارت امور خارجه روسیه هشدار داد، به رغم شعار "حفاظت از صلح"، این ادامه سیاست پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در افزایش روزافزون هزینه‌های نظامی-دفاعی است که تحریک کننده تشدید مسابقه تسلیحاتی جهانی خواهد شد.

سخنگوی کرملین امروز گفت: پس از تجزیه و تحلیل دقیق اقدامات دولت بایدن و پایان رایزنی‌های سفیر روسیه در واشنگتن که به مسکو فراخوانده شده، ولادیمیر پوتین درباره چگونگی روابط آتی با آمریکا تصمیم گیری خواهد کرد.

وزارت دفاع انگلیس سندی را منتشره کرده که در آن روسیه، به دلیل تقویت توان نظامی خود، جدی‌ترین تهدید علیه امنیت اروپا و منافع لندن معرفی شده و از مسکو بعنوان نقش آفرینی زیرک و غیرقابل پیش بینی یاد شده است.

وزیر امور خارجه روسیه امروز در دیدار با همتای چینی خود که طی آن روابط دو کشور با آمریکا و برخی مسائل جهانی، از جمله اوضاع پیرامون برجام بررسی شد، بر مواضع مشترک مسکو و پکن در عرصه‌های جهانی تأکید کرد.

ساعتی پس از اعلام خبر تحریم یک نهاد و ۴ مقام چینی از سوی اتحادیه اروپا، وزارت امور خارجه چین در بیانیه‌ای از تحریم ۴ نهاد و ۱۰ شخص حقیقی اروپایی از جمله چند نماینده پارلمان اروپا خبر داد.

نماینده اتحادیه اروپا از تفاهم ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشست شورای حکام استقبال کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به سخنان اخیر رئیس‌جمهوری آمریکا درباره این کشور، گفت: اظهارات بایدن نکته جدیدی نداشت و تفاوتی با خط‌مشی دولت سابق ایالات متحده ندارد.

وزیر امور خارجه روسیه با تشریح مشکلات در روابط مسکو با کشورهای غربی، گفت: اتحادیه اروپا با انگیزه‌های سیاسی خاص، روسیه را غریبه تلقی می‌کند و روابط دوجانبه دیگر از هم گسیخته شده و چیزی از آن باقی نمانده است.

معاون وزیر خارجه روسیه با اشاره به اینکه لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران، هرچند بطور همزمان ممکن نیست، ولی این تصمیم نباید به تأخیر بیفتد، گفت: مسکو پیشنهاد اقدام همزمان تهران و واشنگتن برای بازگشت به برجام را پیشنهاد می‌کند.

سران کشورهای اروپایی روز جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ در نشست شورای اروپا نسبت به گسترش افسارگسیخته گونه‌های مسری‌تر ویروس کرونا به ویژه نوع انگلیسی آن، بشدت ابراز نگرانی کردند.

نهادهای بهداشتی آلمان مرگ مشکوک حدود ۱۰ نفر در آلمان مدت کوتاهی بعد از تزریق واکسن آمریکایی فایزر را بررسی می‌کنند.

نهادهای بهداشتی انگلیس امروز (چهارشنبه) برای دومین روز پیاپی از ثبت رکورد جدیدی در مبتلایان روزانه کرونایی با ۶۲۳۲۲ مورد خبر دادند و ۱۰۴۱ نفر هم در این مدت بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

صفحه1 از26

Top