اروپا - نبأپرس

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به سخنان اخیر رئیس‌جمهوری آمریکا درباره این کشور، گفت: اظهارات بایدن نکته جدیدی نداشت و تفاوتی با خط‌مشی دولت سابق ایالات متحده ندارد.

وزیر امور خارجه روسیه با تشریح مشکلات در روابط مسکو با کشورهای غربی، گفت: اتحادیه اروپا با انگیزه‌های سیاسی خاص، روسیه را غریبه تلقی می‌کند و روابط دوجانبه دیگر از هم گسیخته شده و چیزی از آن باقی نمانده است.

معاون وزیر خارجه روسیه با اشاره به اینکه لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران، هرچند بطور همزمان ممکن نیست، ولی این تصمیم نباید به تأخیر بیفتد، گفت: مسکو پیشنهاد اقدام همزمان تهران و واشنگتن برای بازگشت به برجام را پیشنهاد می‌کند.

سران کشورهای اروپایی روز جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ در نشست شورای اروپا نسبت به گسترش افسارگسیخته گونه‌های مسری‌تر ویروس کرونا به ویژه نوع انگلیسی آن، بشدت ابراز نگرانی کردند.

نهادهای بهداشتی آلمان مرگ مشکوک حدود ۱۰ نفر در آلمان مدت کوتاهی بعد از تزریق واکسن آمریکایی فایزر را بررسی می‌کنند.

نهادهای بهداشتی انگلیس امروز (چهارشنبه) برای دومین روز پیاپی از ثبت رکورد جدیدی در مبتلایان روزانه کرونایی با ۶۲۳۲۲ مورد خبر دادند و ۱۰۴۱ نفر هم در این مدت بر اثر ابتلا به آن جان داده‌اند.

صدراعظم اتریش موج سوم سخت کرونایی را برای اروپا پیش‌بینی کرده اعمال قرنطینه جدیدی در کشورش برای مهار این بیماری را بعید ندانست.

سال ۲۰۲۰، سال سخت و غم انگیزی را برای پناهجویان و مهاجران رقم زد و آن ها را با چالش های فزاینده ای  مواجه کرده است.

رئیس جمهوری روسیه در کنفرانس مطبوعاتی سالانه خود، با اشاره به انتظار خود از "جو بایدن"، تأکید کرد: هکرهای روسی هرگز به "دونالد ترامپ" در انتخابات قبلی کمک نکرده بودند و اکنون هم انتخابات و سایر امور داخلی آمریکا دخالت نکرده‌اند.

تظاهرات علیه خشونت پلیس در شهرهای مختلف فرانسه به صحنه‌ درگیری میان نیروهای پلیس با معترضان تبدیل شد.

وزیر خارجه روسیه با اشاره به مأموریت سخت صلح‌بانان روسی، گفت: هیچ نیروی حفظ صلح ترکیه‌ای به قره باغ اعزام نمی‌شود و فعالیت ناظرین ترک به مرکز نظارت بر اجرای آتش‌بس در قره باغ، واقع در بخش دیگری از خاک آذربایجان محدود است.

انحصارگرایی آمریکا در اینترنت مورد انتقاد کشورهای اروپایی مثل روسیه، فرانسه و آلمان قرار گرفته است. راهکار این کشورها برای مقابله حاکمیت ملی اینترنت است.

صفحه1 از25

Top