الحوثی: عربستان جنگ اقتصادی علیه یمن به‌راه انداخته است

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن با اعلام این‌که کشورهای متجاوز به یمن در مسیر حل بحران کاهش ارزش ریال سنگ‌اندازی می‌کنند، متذکر شد که عربستان سعودی جنگ اقتصادی علیه یمن به راه انداخته است.

به گزارش نبأپرس، به نقل از المسیره، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن، روز گذشته اعلام کرد که کشورهای متجاوز در مسیر راه‌حلی، که به منظور فائق آمدن به بحران کاهش ارزش ریال یمن پیشنهاد شده، سنگ‌اندازی می‌کنند.

الحوثی تصریح کرد، کشورهای متجاوز اصرار می‌کنند که راه‌حل بایستی از طریق بانک مرکزی در عدن انجام شود نه در صنعا.

محمدعلی الحوثی خاطرنشان کرد، کشورهای متجاوز جنگ اقتصادی و پایان ثبات اقتصادی علیه یمن به راه انداخته‌اند.

وی در ادامه گفت: «آنها می‌گویند 11.18 میلیارد دلار به یمن کمک کرده‌اند، آن پول کجاست؟ کدام بانک‌ها؟ چه کسی آن را به غارت برد؟ چرا نتوانست باعث ثبات ارزش ریال شود؟»

پیشتر رئیس کمیته عالی انقلاب یمن نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه و فرستاده ویژه این سازمان به یمن فرستاده و در آن پیشنهاد داده بود تا مکانیزمی برای جایگزین کردن مواد غذایی به پول ایجاد شود تا به خانواده‌های نیازمند از طریق افتتاح حساب بانکی به صورت بی‌واسطه کمک شود.

سازمان ملل متحد پیشتر اعلام کرده که ریال یمن در مقایسه با زمان پیش از آغاز بحران این کشور، 300 درصد ارزش خود را از دست داده است.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top