دیپلماسی ایران - نبأپرس

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان دخالت‌های آمریکا و برخی کشورهای غربی در امور داخلی کوبا را محکوم و تحریم‌های غیرقانونی آمریکا که باعث رنج ملت کوبا به‌ویژه در دوران همه‌گیری کرونا شده است را تقبیح کرد.

رئیس کمیته حمل و نقل مجلس گفت: در نشست مشترک بین گروه ایرانی و ارمنی، علاوه بر تصویب افزایش مناسبات بین دو کشور ایران و ارمنستان، ارتقاء زیرساخت‌ پایانه‌های مرزی مورد موافقت قرار گرفت.

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه خارج شدن نیروگاه هسته‌ای بوشهر به دلیل مسائل فنی بود، گفت: این موضوع تقریبا حل شده و نیروگاه ظرف دو سه روز آینده وارد مدار می‌شود.

نماینده اتحادیه اروپا در کمیسیون مشترک برجام گفت که انتظار دارد ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ادامه نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران به توافق برسند.

دیگر نیازی به تمدید توافق فنی بازرسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران که در ۲۴ ژوئن (سوم تیر) منقضی می‌شود، نیست.

نماینده دائم روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین و مذاکره‌کننده ارشد این کشور در مذاکرات احیای برجام اعلام کرد طرف‌های مذاکره‌کننده تلاش می‌کنند که در اسرع وقت به نتیجه مطلوب برسند، اما کیفیت توافق برای آنها در اولویت است.

گروسی در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادعا کرد که در حل مسائل پادمانی با جمهوری اسلامی پیشرفتی حاصل نشده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد که ذخایر اورانیوم غنی‌شده با ۲۷۳ کیلوگرم افزایش طی سه ماه اخیر به ۱۶برابر سقف تعیین‌شده در برجام رسیده است.

آمریکا قصد لغو کامل هیچ‌یک از تحریم‌های نفتی، بانکی، مالی و انرژی را ندارد و دستورالعمل آمریکا صرفا توقف موقت این تحریم‌ها است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با اشاره به فروپاشی تارهای عنکبوتی به اصطلاح آهنین صهیونیست‌ها، خاطر نشان کرد: جوانان انقلابی فلسطین با تغییر معادلات امنیتی، میدان را به قلب سرزمین‌های اشغالی توسعه داده‌‌اند.

کارشناس مسائل بین‌الملل اظهارکرد: اگر توافقی صورت بگیرد طبیعتاً اثر مثبتی خواهد داشت اما اگر توقعات مردم را بالا ببرند که کار درست شده درحالیکه عملاً چنین اتفاقی نیفتاده فقط مردم زیان می‌بینند.

معاون وزیر امور خارجه و مذاکره‌کننده ارشد کشورمان در گفتگوهای وین اعلام کرد که آمریکا برای برداشتن بخش بزرگی از تحریم‌های یکجانبه خود علیه ایران اعلام آمادگی کرده است، اما از نظر ایران تحریم‌ها باید به‌طور کامل لغو شود.

صفحه1 از34

Top