دیپلماسی ایران

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان درباره ادعاهای مطرح شده درباره مذاکره تهران و واشنگتن گفت: ایران هیچ مذاکره‌ای با مقامات آمریکا در هیچ سطحی ندارد.

وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با همتای انگلیسی خود تأکید کرد جمهوری اسلامی ایران تحت هر شرایطی به صادرات نفت خود ادامه خواهد داد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به کشورهای عضو اعلام کرده که سطح غنی‌سازی اورانیوم در ایران به ۴.۵ درصد افزایش یافته است.

مشاور دیپلماتیک رئیس‌جمهور فرانسه با امیر شمخانی دیدار و گفتگو کرد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی، غنی سازی ۲۰ درصدی را از گزینه‌های مطرح در برنامه‌های مربوط به گام سوم کاهش تعهدات برجامی جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: امروز در ۳.۶۷ درصد غنی سازی عبور کردیم.

سخنگوی وزارت خارجه گفت که اگر طرف‌های مقابل به ویژه اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل نکنند، گام سوم ایران محکم‌تر خواهد بود.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی و معاون وزیر امور خارجه ایران در نشستی خبری کاهش تعهدات ایران در برجام را اعلام کردند که این نشست حائز چند نکته مهم بود.

معاون وزیر امور خارجه ایران گفت: از آنجایی که خواسته‌های ایران در خصوص برجام تحقق پیدا نکرده، ما امروز گام دوم را برمی‌داریم و سطح غنی‌سازی را رعایت نخواهیم کرد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت که تا چند ساعت دیگر کارهای فنی به اتمام می‌رسد و فرایند غنی سازی بالای ۳.۶۷ می‌رود.

معاون وزیر خارجه ایران گفت که از آنجایی که خواسته‌های ایران در خصوص برجام، تحقق پیدا نکرده، ما امروز گام دوم را بر می‌داریم.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرد در پی توقیف غیرقانونی یک نفتکش ایرانی در تنگه جبل الطارق توسط نیروی دریایی انگلستان، سفیر این کشور در تهران به وزارت امور خارجه احضار شده است.

معاون وزیر امور خارجه روسیه از کشورهای باقی‌مانده در برجام خواست که با ایجاد یک «دیوار حمایتی»، از ایران در برابر تحریم‌های یکجانبه آمریکا حمایت کنند.

صفحه1 از20

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top