گزارش آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا از توانمندی‌های نظامی ایران

آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در گزارشی به توانمندی‌های نظامی ایران پرداخته است.

به گزارش گروه بین‌الملل نبأپرس و به نقل از آسوشیتدپرس، آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در گزارشی مفصل به توانمندی‌های نظامی ایران پرداخته و آن را در ابعاد مختلف مورد ارزیابی قرار داده است.

در بخشی از گزارش آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا ادعا شده است: ایران استفاده از پهپادها جهت رصد نیروهای آمریکایی و کشتی‌ها در خلیج فارس را افزایش داده و از آنها به عنوان سکویی برای حمله به اهدافش استفاده می‌کند.

این گزارش در ادامه مدعی شده است که ایران در حال ارتقای توانمندی‌های سایبری خود برای جمع آوری اطلاعات و همچنین انجام حملات سایبری علیه آمریکا و اهداف دیگر است.

همچنین گزارش آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا به افزایش چشمگیر توانمندی‌های نظامی ایران اذعان کرده است.

این گزارش همچنین به توانمندی‌های موشکی ایران نیز اشاره کرده و نوشته است که ایران علیرغم تحریم‌های آمریکا توانسته است برنامه موشکی خود را گسترش داده، بطوریکه اکنون بزرگترین برنامه موشکی را در منطقه خاورمیانه دارد و همچنین به توانمندی تولید موشک‌های بالستیک ایران اشاره کرده است.

یک مقام اطلاعاتی آمریکا که نامش فاش نشده نیز در این باره گفته است: ایران احتمالا پس از پایان تحریم‌های تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل جنگنده‌ و تانک‌های پیشرفته جدید از روسیه و چین خریداری خواهد کرد.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top