تحریم های جدید آمریکا و اروپا علیه ایران + جزئیات

وزارت خزانه داری آمریکا امروز دوشنبه تحریم‌هایی را علیه بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر مقام‌های ارشد ایرانی اعمال کرد همچنین رئیس دوره‌ای اتحادیه اروپا اعلام کرد که وزرای این نهاد روز دوشنبه بر سر بسته جدید تحریم‌ها علیه ایران به توافق رسیدند.

 

آمریکا تحریم‌های جدید علیه ایران اعمال کرد
وزارت خزانه داری آمریکا امروز دوشنبه تحریم‌هایی را علیه بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر مقام‌های ارشد ایرانی اعمال کرد.

 

به گزارش نبأپرس، وزارت خزانه داری آمریکا بنیاد تعاون سپاه و 5 تن از اعضای هیات مدیره آن هدف این تحریم‌ها قرار گرفتند.

علی اصغر نوروزی رئیس هیات مدیره، سید امین امامی طباطبایی معاونت هیات مدیره و همچنین احمد کریمی، یحیی علاالدینی و جمال بابامرادی به عنوان دیگر اعضای هیات مدیره بنیاد تعاون نامشان در این فهرست دیده می‌شود.

ناصر راشدی که از وی به عنوان یکی از معاونین وزیر اطلاعات در این لیست یاد شده، نامش در این فهرست قرار دارد.

آمریکا همچنین مجتبی فدا به عنوان فرمانده سپاه استان اصفهان، محمد نظر عظیمی فرمانده قرارگاه نجف اشرف، حسین تناور فرمانده لشکر عملیاتی 17 علی بن ابی طالب(ع) قم و کوروش آسیابانی فرمانده قرارگاه شهید کاظمی را به عنوان افراد تحریم شده معرفی کرده است.

ناکامی آشوبگران، اتحادیه اروپا را عصبانی کرد/ بسته جدید تحریمی علیه ایران
هنوز جزئیات این بسته تحریمی اعلام نشده است. پیش از این رویترز به نقل از دو مقام دیپلماتیک گفته بود که در بسته جدید تحریمی ۳۷ شخص مورد هدف قرار گرفته‌اند.

به گزارش نبأپرس و به نقل از یورونیوز،‌ سوئد، رئیس دوره‌ای اتحادیه اروپا اعلام کرد که وزرای این نهاد روز دوشنبه بر سر بسته جدید تحریم‌ها علیه ایران به توافق رسیدند.

این بسته جدید تحریمی به بهانه حقوق بشری و ادعای سرکوب معترضان تصویب شده است.

هنوز جزئیات این بسته تحریمی اعلام نشده است. پیش از این رویترز به نقل از دو مقام دیپلماتیک گفته بود که در بسته جدید تحریمی 37 شخص مورد هدف قرار گرفته‌اند.

با این حال «جوزپ بورل»، پیش از آغاز نشست شورای وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا گفت: «این موضوعی است که بدون رای دادگاه نمی‌توان درباره آن تصمیم گرفت. بنابراین تصمیم دادگاه در اولویت است. شما نمی‌توانید بگویید من شما را تروریست می‌دانم زیرا شما را دوست ندارم.»

وی تاکید کرد که دادگاه یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا قبل از اینکه اتحادیه اروپا بتواند اقدامی صورت دهد باید یک محکومیت حقوقی مشخص را صادر کند.»

جزئیات تحریم جدید اتحادیه اروپا

در فهرست اعلامی اتحادیه اروپا، اسامی افرادی مانند سیدحمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان، محمدصالح هاشمی گلپایگانی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر، استانداران کردستان، سیستان و بلوچستان، سیدمصفطی میرسلیم، نماینده مجلس و محمد کوثری، نماینده مجلس وجود دارد. همچنین نام احمد نوروزی، معاون برون مرزی سازمان صداوسیما و یوسف پورانوری، مدیر بخش برنامه‌های شبکه PressTV هم در این لیست تحریمی وجود دارد.

برخی از فرماندهان منطقه‌ای و محلی سپاه پاسداران به همراه برخی از نمایندگان مجلس هم در این فهرست قرار دارند.

در بخش نهادها هم تعدادی از قرب‌های سپاه پاسداران و برخی شرکت‌های فناوری به همراه سازمان تنظیم ارتباطات و مقررات رادیویی‌ مورد تحریم قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − ده =

دکمه بازگشت به بالا