تست سرد مترو پرند با ورود اولین قطار به ایستگاه انجام شد + فیلم و عکس

استاندار تهران گفت: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته امروز تست سرد مترو پرند انجام شد و برنامه اولیه ما این است که تا پایان سال مترو پرند به مرحله نهایی برسد و تست گرم و نهایی نیز انجام شود.

 

به گزارش نبأپرس از پرند، صبح امروز طی مراسمی با حضور محسن منصوری استاندار تهران، علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور، مسعود درستی مدیرعامل شرکت مترو تهران، امید احمدی فرماندار رباط کریم، محمد احمد‌علیخان بخشدار مرکزی شهرستان رباط‌کریم، سید مسعود بزرگ زاده مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند به همراه اعضای هیأت مدیره و معاونین، جانشین فرمانده سپاه پرند، نیروهای نظامی، انتظامی و راهور و سایر مسئولان خط متروی پرند زیر تست سرد رفت و اولین قطار مترو با حرکت از ایستگاه فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) وارد ایستگاه پرند شد.

محسن منصوری استاندار تهران در این مراسم با اشاره به اینکه تست سرد متروی پرند طبق برنامه‌ریزی‌ها انجام شده اظهار داشت: پروژه متروی پرند از پروژه‌های سنگین به حساب می‌آید که نهادها و افراد زیادی در بخش‌های مختلف زحمات بسیاری کشیدند و همه دست به دست یکدیگر دادند تا کار مترو به صورت جدی دنبال شود.

وی افزود: مطالعات مترو پرند از سال 84 انجام شده است و در سال 91 پروژه به شهرداری تهران تحویل شده است اما پیشرفت عمده و جهادی کار در حدود یک سال گذشته بوده که مسئولان تلاش کردند تا با نگاه فرابخشی کار به نتیجه برسد.

استاندار تهران در ادامه گفت: در تعاملات این پروژه روابط جاری مجری و کارفرما حاکم نبوده و طبق تعهد و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امروز توانستیم تست سرد را انجام بدهیم و بر اساس پیش‌بینی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها تأمین منابع از محل مولد سازی اراضی شهر جدید پرند با مدیریت شهرهای جدید صورت می‌گیرد و تاکنون نیز تأمین اعتبار کلی فاز اول انجام شده و حدود یک هزار میلیارد تومان دیگر بودجه نیاز است که جمعاً از محل تهاتر اراضی در اختیار پروژه قرار خواهد گرفت.

منصوری در پایان خاطرنشان کرد: برنامه اولیه ما این است که تا پایان سال مترو پرند به مرحله نهایی برسد و تست گرم و نهایی نیز انجام شود و ان شاءالله با تست گرم و نهایی بتوانیم این خدمات زیر ساختی مهم را در اختیار مردم شریف این خطه قرار بدهیم..

گفتنی است تست‌های مرحله اول مترو، شامل تست‌های سرد بوده و طی آن تجهیزات و بخش‌های مختلف واگن‌ها در حالت سکون مورد ارزیابی قرار می گیرد و بعد از این مرحله با تأمین برق و تأمین انرژی تست‌های گرم آغاز می‌شود وبیش از ۱۴ سال است که مردم شهر جدید پرند چشم انتظار مترو هستند و قرار است به زودی دولت انقلابی با تکمیل مترو در دهه فجر سال جاری به این چشم انتظاری خاتمه دهد و امیدواریم تا پایان سال این پروژه به سرانجام برسد.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 4 =

دکمه بازگشت به بالا