توصیه‌های رئیس قوه قضاییه در زمینه حفظ استقلال و سلامت ۲ نهاد قضاوت و وکالت

رئیس قوه قضاییه گفت: وکیل و قاضی برای تحقق عدالت و استیفای حق، مورد اعتماد مردم و جامعه هستند و باید نهایت تلاش و همکاری را در راستای صیانت و حفاظت از این ۲ نهاد مهم و اثرگذار همچنین پیشگیری از انحراف‌ها، آسیب‌ها و لغزش‌ها بکار بندیم.

 

به گزارش نبأپرس به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در دیدار با اعضای هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز اظهار داشت: قاضی و وکیل باید نزد مردم و جامعه جایگاهی به مراتب بالاتر و رفیع‌تر از جایگاه کنونی داشته باشند و این مقوله‌ای است که ارتباط مستقیم به نوع رفتار و عملکرد این دو نهاد دارد.

رئیس عدلیه تصریح کرد: قاضی و وکیل باید فهم و درک سیاسی داشته باشند اما سیاسی کاری نکنند. اگر قاضی و وکیل، سیاسی‌کاری پیشه کردند، آنگاه دیگر نمی‌توانند به حق و عدالت و انصاف رفتار کنند.

این نشست در راستای رویه و مشی ریاست عدلیه در ۱۷ ماه اخیر در برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی و گفت‌وگومحور با اقشار مختلف مردمی و نخبگانی کشور با اعضای هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار شد.

براساس این گزارش، اعضای هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز نقطه‌نظرات، دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود در زمینه مسائل مختلف طرح کردند.

 

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + چهار =

دکمه بازگشت به بالا