جزئیاتی از حفره اطلاعاتی در گروهک جیش الظلم

ناجا در فاصله یک ماه پس از دستگیری چهار عضو جیش‌الظلم، دو نفر دیگر از اعضای این گروه را که دخیل در حادثه شهادت نیروهای انتظامی راسک بودند، دستگیر کردند. این دو تروریست غافل از اینکه در رصدهای فنی و اطلاعاتی ناجا قرار دارند در حال تردد در یکی از شهرستان‌های سیستان و بلوچستان دستگیر و بازداشت شده‌اند.

 

به گزارش نبأپرس، همه دستگیری‌های اخیر از اعضای جیش‌الظلم در داخل ایران، غافلگیرکننده و زنده گیری شدند. به نظر می‌رسد که ضربه اطلاعاتی اول یک ماه قبل ناجا به جیش‌الظلم به شناسایی و اشراف بیشتر بر اعضای گروهک منتهی شده و ناجا عملا حفره اطلاعاتی مهمی در داخل جیش‌الظلم ایجاد کرده است.

دستگیری مرحله دوم نشان می‌دهد که گروه نه تنها نتوانسته ابعاد دستگیری اول را ترمیم و مهار کند بلکه دقیقا نمی‌داند که چه مقدار از اعضای وی در تور شناسایی و دستگیری ناجا قرار دارند و بار دیگر غافلگیر شدند.

پیش از این گفته شده بود که با تورهای موفق اطلاعاتی جدید ناجا، وضعیت داخلی گروه به لحاظ روانی بهم خورده است و می توان گفت این وضعیت روانی بوجود آمده در داخل این گروه در سالهای اخیر کم نظیر و بی سابقه بوده است.

دلیل اصلی هم این بود که افراد دستگیر شده یک ماه قبل از عوامل اصلی شاخه عملیاتی گروهک جیش‌ الظلم بودند و با دستگیری این افراد، عملا فرصتی جدید و بزرگتری برای شناسایی دیگر اعضای این گروه در داخل و خارج از ایران و امکان ضربه بزرگتر نظامی و اطلاعاتی به این گروه تروریستی تکفیری فرآهم شد.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

دکمه بازگشت به بالا