حجت الاسلام اژه‌ای: بهبود اقتصاد از اولویت‌های مهم کشور است

 رییس قوه قضاییه گفت: امروز اقتصاد، مسله مهم و اولویت دار کشور است که دشمن نیز از این ضعف سوء استفاده می کند.

 

به گزارش نبأپرس، غلامحسین محسنی اژه ای روز پنجشنبه در جمع شماری از اقشار مختلف مردم زنجان افزود: فشار معیشتی ممکن است انسان را به ناشکری برساند و او را منفعل و ناامید کند، از این رو باید از سرمایه گذاری صحیح حمایت کنیم چراکه نمی توان توقع بهبود اقتصادی، بدون سرمایه گذاری داشت.

وی تاکید کرد: آن چرا که رهبری سالها فرمودند و ما کوتاهی کردیم باید امروز با تلاش مضاعف، جبران و در این راستا کارهای تعطیل و نیمه تعطیل را راه اندازی کرده و با مفسدین که از آب گل آلود ماهی می گیرند و این فضای اقتصادی را برای مردم تنگ تر می کنند، مبارزه کنیم.

حجت الاسلام اژه ای اظهار داشت: دشمن با علم به عزم قوای سه گانه برای با مبارزه فساد، فراهم کردن زیرساختهای اشتغال و حمایت از سرمایه گذاری و جبران نقص های گذشته، اغتشاش ها را به وجود آورد تا امنیت در این کشور نباشد و اگر امنیت نباشد سرمایه گذاری و اشتغال نیز به وجود نخواهد آمد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اتفاقات تاریخ صدر اسلام اشاره کرد و افزود: جنگ احزاب و منافقان فقط مختص آن زمان نبود، امروز هم منافق نفوذی داریم، در صدر اسلام هم مخالفت با حجاب و ارزش های اسلامی وجود داشت و نفوذی ها برای انحراف در حق و ارزش ها تبلیغ می کردند، آن روز هم حجاب از سر زنان برمی داشتند.
حجت الاسلام اژه ای به نقش آفرینی حضرت فاطمه (س) در دفاع از حق اشاره کرد و گفت: حضرت زهرا (س) وقتی دید حق در حال تحریف است، مقابل منافقان و نفوذی ها و کسانی که منافعشان به خاطر اسلام به خطر افتاده بود، ایستاد و یک تنه جهاد تبیین را عهده دار شد.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه امروز باید همگان رسانه شویم، چراکه یکی از ابزارهای مهم دشمن رسانه است، تاکید کرد: امروز همه باطل در برابر جبهه حق که اصل نظام جمهوری اسلامی است، قرار گرفته است.

حجت الاسلام اژه ای گفت: اروپا، آمریکا و اذنابشان با همه قدرت به میدان آمده اند و ابزار قدرتمند رسانه، دستگاههای اطلاعاتی و دروغ پراکنی و تجربیات خود را در این جنگ ترکیبی به کار گرفته، به میدان آمده و قلب واقعیت کرده اند، همه ما هم باید با تاسی از فاطمه زهرا( س) در جهاد تبیین نقش آفرین باشیم.

وی با بیان اینکه باید داشته های خود را باور کنیم، افزود: گاهی وقتها داشته های خود را بیان نمی کنیم و همان چیزی را که دشمنان پمپاژ می کنند را ما هم تکرار و باور می کنیم که داشته های ما کم است.

حجت الاسلام اژه ای خاطرنشان کرد: عزت و کرامت ایران اسلامی بر اثر صبر و تلاش ملت ایران به دست آمده است، اما نباید از کسری ها و ضعف های مدیریتی که می توانیم آنها را رفع کنیم، غافل شویم، باید تحول شگرفی را در عامل انسانی، ساختارها و به روز کردن قوانین ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: همه همانطوریکه با هم بودیم و این انقلاب به وجود آمد و قوی تر شد و امروز چنان قدرت بازدارندگی دارد که بزرگترین قدرتهای دنیا از آن هراس دارند، باید همچنان این وحدت را حفظ کنیم.

رییس قوه قضاییه همچنین به اهمیت و جایگاه زنان در جامعه و جهان هستی اشاره کرد و یادآورشد: انسان اشرف مخلوقات و همه ارزش کل هستی به خاطر انسان است و زمانیکه این انسان می خواهد به درجه اعلای انسانیت برسد، مرکب از زن و مرد است و این انسان با در کنار هم بودن به تکامل می رسد.

وی افزود: امروز دشمن ۲ مشکل مهم را ایجاد می کند که ما کمتر به آن توجه می کنیم، به اشکال مختلف به ما القا می کند که چرا ازدواج می کنید، چرا زود ازدواج کرده و بچه دار می شوید و این یکی از دشمنی های خزنده، پنهان و بسیار مضر دشمن است چراکه اگر زن و مرد جدا از هم شوند نه تنها جمعیت کم می شود بلکه به کمال هم نمی رسند.

حجت الاسلام اژه ای با تاکید بر ضرورت توجه به رفع مشکلات زنان، اظهار داشت: گاهی وقتها در سیاست ها، اجرا و عمل از این حقیقت که زن و مرد اشرف مخلوقات هستند غافل شده و به یک بخش اعظم این اشرف مخلوقات که زن است کم توجهی کرده ایم.

 

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 3 =

دکمه بازگشت به بالا