خاندوزی: آئین‌نامه رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان اصلاح شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: آئین نامه رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان در سال ۱۴۰۳ نیازمند اصلاحاتی بود که با پیشنهاد بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی دولت مطرح شد و در جلسه امروز به تصویب رسید.

 

به گزارش نبأپرس، سید احسان خاندوزی امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیأت دولت به خبرنگاران با بیان اینکه امروز در جلسه هیأت وزیران اصلاح آئین نامه چگونگی رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان به تصویب نهایی رسید، افزود: در قالب این مصوبه ضمن تداوم سیاست پیمان‌سپاری ارزی صادرکنندگان در سال ۱۴۰۳، در مواردی که صادرکنندگان نیازمند اصلاحات بودند به طور مشخص در زمینه استفاده کردن از شیوه های امتیازات صادراتی، این مورد به عنوان یکی از بندها به آیین نامه سال قبل اضافه شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به سؤالی درخصوص رابطه با عربستان هم توضیح داد: با توجه به اینکه ۸ سال توقف در روابط اقتصادی و تجاری با عربستان سعودی داشتیم، پیونددادن روابط تجاری با وجود پیچیدگی‌ها انجام شد و در مورد افزایش سطح فعالیت‌های تجاری، ۵ پیشنهاد مطرح و مورد موافقت همتای سعودی قرار گرفت.

خاندوزی درباره اعتصاب طلافروشان نیز تصریح کرد: این موضوع به نظر می‌رسد اعتراض صنفی است که با دستور رییس‌جمهور، وزارت صمت ورود کرد تا ضمن مراعات قانون، مشکلات این صنف برطرف شود.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − سه =

دکمه بازگشت به بالا