خروج ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار زائر اربعین از مرزهای شش‌گانه/ بازگشت یک میلیون و ۷۰۰ هزار زائر اربعین به ایران

سخنگوی پلیس از بازگشت یک میلیون و ۷۰۰ هزار زائر اربعین حسینی از طریق مرز‌های زمینی به کشور خبر داد.

 

به گزارش نبأپرس، سردار سعید منتظر المهدی در مرز مهران اظهار کرد: تاکنون سه میلیون و 700 هزار نفر از مرز‌های کشور خارج شده و تاکنون یک میلیون و 700 هزار نفر وارد کشور شده اند.

وی افزود: امسال با مدیریت سفر اربعین توسط خود زائران شاهد ازدحام در مرز‌های کشور نبودیم و همچنین با تعاملات خوبی که با کشور عراق انجام شد، امسال معطلی در گیت‌های وروی کشور عراق به کمترین زمان کاهش پیدا کرد.

سخنگوی پلیس با اشاره به کاهش زمان بررسی گذرنامه‌های زوار در گیت‌های ورودی و خروجی مرز‌های کشور، عنوان کرد: زمان ایستایی زوار در مرز مهران امسال حدود چهارثانیه بوده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی فراجا عنوان کرد:در سایه تعاملات خوبی که با طرف عراقی انجام شده است اطلاعات از طریق فیبر نوری تبادل می‌شود، وقتی که سیستم گذرنامه یک زائر چک می‌شود بلافاصله اطلاعات که آن شخص از طریق فیبر نوری در بستر‌های که طرف عراقی ایجاد کرده در گیت‌های ورودی مشاهده و بررسی می‌شود.

سخنگوی پلیس با اشاره به اینکه تردد در مرز‌های کشور به خوبی در حال انجام است، تصریح کرد: خوشبختانه امنیت در مرز‌های کشور حاکم است و بدون هیچ مشکلی تردد در جریان بوده و روان است.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − ده =

دکمه بازگشت به بالا