خیرآباد زنجان دمای منفی ۱۲ درجه را ثبت کرد

کارشناس مسئول پیش‌بینی و مدیریت بحران هواشناسی استان زنجان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته، خیر آباد استان با دمای هوای منفی ۱۲ درجه سانتیگراد به عنوان سردترین ایستگاه هواشناسی استان ثبت شد.

 

به گزارش نبأپرس، حسین سلطانی افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های هواشناسی، امروز آسمان استان زنجان صاف پیش بینی شده و احتمال بارش های پراکنده در برخی نقاط استان وجود دارد.

وی با بیان اینکه تا روزهای پایانی هفته، بارشی در استان پیش بینی نمی شود، اظهار داشت: شرایط جوی پایداری بر استان حاکم خواهد بود.

این کارشناس با بیان اینکه تا آخر هفته جاری هوای سردی در استان حاکم است و دمای هوا کاهش تدریجی خواهد داشت، گفت: هم استانی ها در روزهای سرد سال در مصرف حامل های انرژی صرفه جویی کنند.

وی بیشینه دمای هوای زنجان را طی شبانه روز گذشته حدود ۶ درجه سانتیگراد اعلام کرد و گفت: گیلوان با ۱۴ درجه سانتیگراد گرمترین ایستگاه هواشناسی استان بود.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

 

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + هشت =

دکمه بازگشت به بالا