رئیسی: آژانس ۱۵ بار رسما صحت فعالیت هسته‌ای ایران را تأیید کرد/ به دنبال بمب هسته‌ای نیستیم

رئیس جمهور با بیان اینکه ایران طبق فتوای رهبرمعظم انقلاب به دنبال بمب هسته‌ای نیست و نخواهد بود، گفت: آژانس ۱۵ بار رسما اعلام کرده ایران در فعالیت هسته‌ای انحرافی ندارد و با دوربین و بازرس نظارت می‌کنند.‌

 

به گزارش نبأپرس، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و فعالان اقتصادی استان البرز با بیان اینکه بودجه و برنامه برای دولت مهم است، اظهار داشت: نیروی کار آمد، کارشناس و مدیریت نیز نقش مهمی دارد.مدیریت با کیفیت در ساماندهی کار در بخش خصوصی و بخش دولتی حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه دولت در هدایت، حمایت و نظارت می‌تواند نقش بسزایی داشته باشد، افزود: تصدی‌گری دولتی در حوزه‌های اقتصادی جوابگو نیست و بهتر است متصدی بخش خصوصی و بخش تعاونی باشد.دولت در حوزه‌های هدایت، حمایت و نظارت می‌تواند نقش درستی ایفا کند. بخش خصوصی و تعاونی‌ها، متصدی حوزه‌های اقتصادی باشند

رئیس جمهور با بیان اینکه وقتی بخش خصوصی مسئولیت حوزه‌ای را بر اساس اصل 44 می‌پذیرد، مدیران فکر نکنند که دیگر کار تمام شده، باید نقشی هدایتی، حمایتی و نظارتی خود را ایفا کنند، گفت: توانمندسازی بخش خصوصی، وظیفه دولت است

رئیسی با بیان اینکه مکانیزه شدن کشاورزی در دولت سیزدهم آغاز شده است، افز‌ود:‌ از برنامه‌های دولت است که کشاورزی کشور کاملا مکانیزه شود. باید بهترین روش‌ها را در کشت داشته باشیم و این را آغاز کرده‌ایم.

رئیس جمهور با بیان اینکه در این دوره مدیریت قرار داریم که با مردم در رابطه با تولید با فعل ماضی صحبت کنیم نه با فعل مضارع و مستقبل خاطرنشان کرد:‌ این به مردم امید می‌دهد که احساس کنند کارهایی انجام شده است.

وی با بیان اینکه این خبر بسیار خوبی است که آمار بیکاری در استان البرز از 10 درصد به 7 درصد رسیده است، ‌گفت: باید در کشور طرحی نو در انداخت و کاری نو رقم زد. باید با نگاه تحولی به کارها نگریست.‌ استان البرز شاخص‌های خاص خود را دارد که این شاخص‌ها می‌تواند کارهای بزرگی را در این استان ایجاد کند.

رئیسی با بیان اینکه پروژه‌های نیمه تمام‌خسارت‌های زیادی برای کشور به بار آورده است، گفت: پروژه هایی که سالیان سال زمان برده و در زمان خود به بهره برداری نرسیده خسارت های زیادی برای کشور به بار آورده و هزینه زیادی را در برگرفته است.

‌وی اضافه کرد: معتقدیم انجام پروژه های ناتمام در سبد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و کاری نداریم این پروژه به نام چه کسی تمام می‌شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه ‌استان البرز زمینه‌های فراوانی برای توسعه دارد، خاطرنشان کرد: افزایش سرمایه‌‌گذاری و افزایش بهره‌وری دو پایه اساسی رشد اقتصادی هستند و اگر بهره‌وری افزایش پیدا نکند، شاهد رشد اقتصادی نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه دستگاه‌‌های اداری و اجرایی پشتیبان کارآمدی تولید و اقتصاد هستند، اضافه کرد: زمینه توسعه و افزایش سرمایه‌گذاری در استان وجود دارد، فقط باید تلاش‌ها بیشتر شود.‌

رئیس‌جمهور در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی توسعه و فعالان‌اقتصادی با بیان اینکه افزایش سرمایه‌گذاری و اشتغال، کاهش بیکاری و رشد اقتصادی بر پایه رونق تولید است، تاکید کرد: 22 درصد کشت محصولات اساسی در کشور رشد داشته‌است؛ مکانیزه‌کردن کشاورزی و خودکفایی در محصولات اساسی همچون گندم در برنامه دولت است.‌

وی با بیان اینکه ‌مردم باید بدانند در دولت سیزدهم چه کارهایی «انجام شده‌است»، تاکید کرد: با کارهایی که در دولت «انجام شده‌است» امید را به جامعه تزریق کنیم؛ مردم باید بدانند چه کارهایی در دولت سیزدهم «انجام شده‌است» و چه کارهایی در دست اقدام است، افزایش فضای گردشگری در جای‌جای استان امکان‌پذیر است و منحصر به چند نقطه نباشیم‌. در کشت‌های گلخانه‌ای کارهای خوبی در استان انجام‌شده است.‌

رئیسی با بیان اینکه افزایش سرمایه‌گذاری و بهره‌وری، رشد و رونق تولید و اقتصاد را به دنبال دارد، گفت: سهم بخش‌های دولتی به عنوان پشتیبان فعالان اقتصادی در افزایش سرمایه‌گذاری و بهره‌وری مهم‌تر از بخش خصوصی است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه اگر افزایش سرمایه‌گذاری و بهره‌وری نباشد، شاهد رشد اقتصادی نخواهیم بود، افزود: در این زمینه مسئولیت مدیران دستگاه‌های اجرایی به عنوان بخشی که باید از فعالان بخش خصوصی و کارآفرینان نیز حمایت و پشتیبانی کنند، سنگین‌تر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه توانایی ساخت بمب و کلاهک هسته ای در اختیار دولتی جعلی و غیرقانونی است که صلاحیت ندارد، گفت: ایران در منطقه و بعضا جهان در صنایع نظامی دست برتر دارد و در صنایع هسته‌ای ایران‌ به پیشرفت خوبی دست یافته و این صنعت را در نفت و پتروشیمی و کشاورزی مورد استفاده قرار می‌دهد، ایران طبق فتوای رهبرمعظم انقلاب به دنبال بمب هسته‌ای نیست و نخواهد بود.

‌رئیس جمهور با بیان اینکه آنچه برای جهان باعث تاسف است این است که یک وزیر اعلام کند برای حله مسئله جنگ باید به بمب هسته‌ای روی آورد، تصریح کر‌د: امروز توانایی بمب هسته‌ای و کلاهک هسته‌ای در اختیار دولت جعلی و غیرقانونی و ظالمانه است که صلاحیت ندارد برای آنکه چنین توانایی را داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: آژانس 15 بار رسما اعلام کرده ایران در فعالیت هسته‌ای انحرافی ندارد و با دوربین و بازرس نظارت می‌کنند.‌

رئیسی با بیان اینکه حضور مردم در عرصه‌های مختلف از مولفه‌های تولید قدرت در کشور است، گفت: ‌رئیس جمهور کوبا پس از بازدید از پارک های علم و فناوری از پیشرفت ایران شگفت زده شده بود.‌سران کشورهای منطقه بارها اعلام‌ کرده‌اند که ایران کشوری مستقل و ابر قدرت است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: حضور مردم در عرصه‌های مختلف از مولفه‌های تولید قدرت در کشور است، توانایی نظامی و علم و فناوری و دانشگاه‌ها برای کشور قدرت را به ارمغان‌ می‌آورد.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 6 =

دکمه بازگشت به بالا