رئیسی: نقش زنان در پیشرفت ایران حائز اهمیت است

رئیس جمهور با بیان این که با تمام ظرفیت از زنان خلاق و موثر در حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حمایت می‌کنیم، گفت:‌ احیای واحدهای صنعتی باید به صورت جهادی در جای جای کشور ادامه پیدا کند و هیچ توجیهی برای تعطیلی و نیمه تعطیلی واحدهای صنعتی قابل قبول نیست.

 

به گزارش نبأپرس،‌ آیت الله سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در ادامه سفر خود به این استان با حضور در مراسم جشن احیاء ۷۶ واحد راکد صنعتی استان یزد، اظهار کرد:‌ احیای واحدهای صنعتی باید به صورت جهادی در جای جای کشور ادامه پیدا کند.

وی با بیان این‌که به ناحق برخی از واحدهای صنعتی تعطیل و دچار کندی شدند، افزود: می توانست در همان سالهای گذشته موانع پیش روی صنایع به طور قانونی برطرف شود و امکان راه اندازی بسیاری از واحدهای تعطیل شده در سال های گذشته وجود داشته است.

رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت‌های صنعتی در استان یزد، گفت:‌ هیچ توجیهی برای تعطیلی و نیمه تعطیلی واحدهای صنعتی قابل قبول نیست و ایران قوی لازمه اش صنعت قوی و تولید قوی است.

رئیسی علم و فناوری باید در خدمت ایران قوی قرار بگیرید و ایران اسلامی به خوبی ظرفیت این مهم را دارد و اراده پولادین کارگران و مدیران صنعتی این مهم را نشان داده است.

وی راه‌اندازی واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل از جمله مهمترین سیاست‌های دولت سیزدهم دانست و گفت: استاندار یزد به خوبی این مأموریت را در دستور کار خود قرار داده و با روحیه جهادی تاکنون دستاوردهای خوبی را کسب کرده است.

رئیس جمهور با بیان این‌که ما نباید وضع موجود را قانع کننده بدانیم، تأکید کرد:‌ دست‌اندرکاران برای تقویت بیش از پیش و رونق بیشتر حوزه صنعت و تولید را در دستور کار جدی خود قرار دهند.

وی با بیان این‌که استان یزد این شهرت را دارد که مردان و زنان سخت کوش، قانع و خلاقی دارد، اظهار کرد:‌ شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده نقشه راه مسئولان باشد.

رئیسی هدایت نقدینگی به سمت تولید را حائز اهمیت و ضروری دانست و بیان کرد:‌ اگر تولید رونق پیدا کند شاهد رشد اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی خواهیم بود.

رئیس دولت سیزدهم در جریان سفر خود به استان یزد گفت:‌ سهم ما در اقتصاد منطقه بالاست و ما به دنبال احیای این مهم از مسیر تقویت تولید هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش زنان در توسعه همه جانبه کشور،‌ تأکید کرد:‌ سهم زنان در پیشرفت ایران اسلامی حائز اهمیت است و ما با تمام ظرفیت از زنان خلاق و موثر در حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حمایت می‌کنیم.

رئیس جمهور در پایان تلاش مردم و صنعتگران یزد در احیای ۷۶ واحدصنعتی راکد لبیک به رهبر انقلاب است، گفت: این مهمترین سند ولایت مداری مردم استان یزد است.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا