راهنمای خرید دسته گل مناسب برای هدیه دادن

به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما مقاله راهنمای جامع برای انتخاب و خرید دسته گل بزرگ مطالعه کنید.

 

به گزارش نبأپرس، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما مقاله راهنمای جامع برای انتخاب و خرید دسته گل بزرگ مطالعه کنید.

مقدمه

هدیه دادن راهی برای ابراز احساسات قلبی به بهترین شکل ممکن است. اگر از دیگران بپرسیم که گل، سنبل چیست؟ احتمالاً عموم افراد آن را نشانه عشق و علاقه می‌دانند. به همین دلیل هدیه دادن دسته گل یا حتی یک شاخه گل، معانی مختلفی به دنبال دارد که ما را برآن می‌دارد که در انتخاب گل و دسته گل مناسب دقت کنیم. به طور مثال شما می توانید از دسته گل بزرگ به عنوان یک هدیه مناسب استفاده کنید و مخاطب خود را شگفت زده کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما مقاله راهنمای جامع برای انتخاب و خرید دسته گل بزرگ مطالعه کنید.

خیلی از اوقات ما قصد داریم تا با هدیه‌ای که به دیگری می‌دهیم، پیام خاصی را به او منتقل کنیم و تأثیری متفاوت بر آن فرد داشته باشیم؛ گاهی برای ابراز عشق و علاقه، گاهی برای تشکر و قدردانی و زمانی برای تبریک یا حتی تهنیت از دسته گل به عنوان یک هدیه استفاده می‌کنیم. قطعاً انتخاب یک دسته گل در بین این همه انواع مختلف و رنگارنگ گل، کار آسانی نیست. ما اینجا هستیم تا به شما در انجام این کار و انتخاب دسته گل مناسب برای هدیه دادن کمک کنیم.

راهنمای خرید دسته گل مناسب برای هدیه دادن

راهنمای انتخاب دسته‌گل مناسب

فارغ از اینکه به چه دلیلی گل هدیه می‌دهیم، ابراز عشق و علاقه، عرض تبریک یا صرفاً تشکر، هدیه دادن و تقدیم کردن یک دسته گل به هر شخصی، قطعاً حس بسیار خوبی به آن فرد بخشیده و اثرات خود را تا چندین روز به دنبال خواهد داشت و گاهی نیز خاطرۀ آن برای همیشه در ذهن خواهد ماند. یک دسته گل مناسب می‌تواند حتی گاهی در یک ارتباط و دوستی، نقطۀ عطف بوده و یادآور این مهم باشد که از زندگی و عطر دلنشین و شاید زودگذر آن لذت ببرید. در ادامه تعدادی گل برای استفاده در دسته‌گل را پیشنهاد و معرفی می‌کنیم.

1) گل شیپوری

گل شیپوری که لی‌لی نیز نامی‌ده می‌شود با رنگ‌های متنوع و درخشان خود بیانگر احساساتی خاص و عمیق است که می‌تواند هدیه‌ای ارزنده و چشمگیر باشد. گل‌های لی‌لی زیبا با ساقه‌های بلند خود طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارند و در دستۀ دسته‌گل‌های خاص قرار می‌گیرند. پس اگر دنبال دسته‌گلی خاص هستید، گل شیپوری یا لی‌لی بهترین انتخاب است.

راهنمای خرید دسته گل مناسب برای هدیه دادن

2) آلسترومریا

یکی دیگر از گل‌های خاص و زیبا، آلسترومریا است که از خانوادۀ زنبق بوده و با گل‌های کوچک و خالدار خود، با عطر لطیف و ملایمی که دارد بسیار جذاب بوده و در زمرۀ دسته‌گل‌های خاص و زیبا، خصوصاً به عنوان دسته گل عروس قرار می‌گیرد.

3) لاله

لاله یکی از گل‌هایی است که با تنوع رنگی خود می‌تواند در موقعیت‌های مختلف هدیه داده شود و هر رنگ آن معنای خاصی داشته باشد. لاله‌ها با رنگ‌های مختلفی می‌توانند در کنار هم به تنهایی قرار گرفته و جلوۀ زیبایی ایجاد کنند. گل لاله نماینگر عشق کامل و خالصانه است و از آنجایی که یک گل کلاسیک به شمار می‌رود، از گذشته نشان‌دهندۀ عشق عمیق و بی‌قید و شرط بوده است.

4) گل آفتابگردان

آفتابگردان بیان‌کنندۀ گرما و شادی است؛ همان حس و دریافتی که از رنگ زرد روشن و همچنین از خورشید گرفته می‌شود. بنابراین این گل زیبا را می‌توانید هدیه دهید تا به شخص مقابل بگویید که با بودن در کنار او احساس شادی دارید و وجود او گرمابخش زندگی شماست. گل آفتابگردان نمایانگر وفاداری است که در روابط یکی از نکات اصلی است. آفتابگردان را می‌توان به تنهایی یا در کنار گل‌های دیگر در دسته‌گل قرار داد و بودن آن در وسط دسته‌گل پیام و معنای آن را بهتر منتقل می‌کند. ترکیب رنگ زرد آفتابگردان با گلی دیگر که بنفش رنگ باشد، بسیار خاص و جذاب است.

5) گل رز

رز از آن دست گل‌هایی است که بین همۀ افراد مقبولیت داشته و با داشتن تنوع رنگی متفاوت در دسته‌گل‌ها به راحتی جای می‌گیرد. رز که نمادی از عشق و علاقه است در جهان طرفداران زیادی دارد و در مناسبت‌های مختلف نیز هدیه داده می‌شود. رز به عنوان نماد عشق در سراسر جهان، هر زمانی می‌تواند بیان‌کنندۀ عشق شما به شخص مقابل‌تان باشد. این گل زیبا با رنگ‌های متفاوت، معانی مختلفی در هدیه دادن دارد؛ به عنوان مثال رنگ سفید آن پیام‌رسان آغازی پاک و خالصانه از سر عشق است و در دسته‌گل عروس و یا تزئینات مراسم عروسی به‌کار می‌رود.

6) ژربرا

این گل زیبا در فرهنگ‌های مختلف دارای معانی متعدد است. در حالی که سلت‌ها این گل را نمادی برای کاهش غم و اندوه می‌دانند، مصریان آن را مظهر نزدیکی به طبیعت و دلبستگی به خورشید به حساب می‌آورند. درکل ژربرا نماد معصومیت، خلوص و پاکی و عشق همراه با وفاداری و نشاط است. این گل زیبا با رنگ‌های مختلف خود می‌تواند زینت‌بخش هر دسته‌گلی باشد.

راهنمای خرید دسته گل مناسب برای هدیه دادن

7) نرگس

نرگس فریبنده و زیبا به عنوان نمادی برای خوش‌شانسی و شروع جدید است. برای هر شخصی که در شرف آغازی جدید است، این گل می‌تواند آرزوی موفقیت و طلب خوشی و خیر باشد. نرگس حس شادی و اشتیاق را در خود دارد و هدیه‌ای مناسب برای تقدیم کردن به افرادی است که برای شما مهم هستند. همچنین نرگس می‌تواند نشانۀ خلاقیت، الهام و آگاهی باشد و با هدیه دادن دسته‌گلی از نرگس به شخص مقابل این پیام را می‌دهید که او برای شما یگانه و بی‌همتا است.

8) گل داوودی

این گل زیبا در دیدگاه بسیاری از افراد در رتبۀ دوم جهان قرار دارد و دوستی و محبت خالص را به تصویر می‌کشد. گل داوودی زیبا که گل پاییز است در میان بسیاری از مردم نماد دوستی بوده و با رنگ‌های متنوع خود می‌تواند در بسیاری از مناسبت‌ها در یک دسته‌گل جاگرفته و هدیه شود. گل داوودی را به عنوان نشانه‌ای از آرزوی سلامتی و طول عمر می‌توانید به دیگران هدیه بدهید. این گل دارای رنگ‌های متعدد است و در دسته‌گل به تنهایی یا همراه گل‌های دیگر استفاده می‌شود.

9) گل زنبق

زنبق گلی است که در رنگ‌های آبی روشن، زرد و سفید رایج بوده و زیبایی و جلوه‌ای خاص دارد. این گل زیبا بیانگر شجاعت، ایمان و تحسین است و در بین گل‌ها دارای عمیق‌ترین معانی است. زنیق زیبا نمادی از برانگیختن حس خردمندی است و به شخص مقابل این پیام را می‌رساند که شما او را تحسین می‌کنید. زنیق که نماد شجاعت است در شروع روابط عاطفی بیانگر شجاعت آغاز یک رابطۀ عاطفی است و طرف مقابل را تشویق به حرکت در جهت آغاز می‌کند.

نتیجه گیری و جمع بندی

گل‌های زیبا که رنگارنگ و چشم‌نواز هستند، هر یک می‌توانند حاوی پیامی خاص باشند و به طرف مقابل پیغامی را برسانند. رنگ گل‌ها خود می‌تواند نشانگر پیامی که در هدیه دادن آن‌ها مستتر است باشد. در مناسبت‌ها، آیین‌ها و مراسم‌های مختلف می‌توان از گل به عنوان هدیه‌ای زیبا، پراحساس و دلنشین و جذاب استفاده کرد که تعدادی را به شما معرفی کردیم.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + یازده =

دکمه بازگشت به بالا