اخبار رسانه ها | آخرین و مهمترین اخبار رسانه ها

وزیر صنعت، معدن و تجارت ‌در پاسخ به سئوال تسنیم که آیا این قیمت را غیر‌قانونی می‌دانید، گفت: نمی‌شود این قیمت‌گذاری را غیرقانونی دانست، اما باید در این باره سازمان حمایت اعلام نظر کند. به گزارش نبأپرس ، رضا رحمانی در حاشیه سفر به تبریز در جمع ...

وزیر صنعت، معدن و تجارت ‌در پاسخ به سئوال تسنیم که آیا این قیمت را غیر‌قانونی می‌دانید، گفت: نمی‌شود این قیمت‌گذاری را غیرقانونی دانست، اما باید در این باره سازمان حمایت اعلام نظر کند.

مدیر روابط عمومی استانداری گلستان گفت: دقایقی قبل خودروی ‌حامل رئیس سازمان تأمین اجتماعی در ورودی غربی گرگان، با یک دستگاه کامیون برخورد و واژگون شد.

گروه استان‌ها-امروز لرستان غرق در ماتم شهادت سیدی بود که روزی برای امنیت سرزمینش جان خود را فدا کرد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به اظهارات دونالد ترامپ مبنی بر ضعیف شدن ایران پس از به قدرت رسیدنش واکنش نشان داد و اعلام کرد، «این تصور اشتباه است».

مراسم گرامیداشت «حماسه‌سازان تنگه ابوقریب» گردان عمار یاسر لشکر ۲۷ محمد رسول الله(ص) به‌همت حوزه فرهنگ حماسه و مقاومت خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود.

اوا مورالس با سیاست های اقتصادی پیش رو توانسته کشور بولیوی را به یکی از باثبات ترین کشورهای منطقه از نظر اقتصادی تبدیل کند. چالش های پیش روی مورالس، سوژه این هفته برنامه «منطقه مالی» هیسپان تی وی است.

مصطفی صالحی؛ به جرأت می‌توانم بگویم در بین علمای محترم حوزوی که امکانِ مصاحبه با آنها را داشته‌ام، ساده زیست‌ترین و متواضع‌ترین روحانیِ پابه‌سن گذاشته‌ی دارای مسئولیتِ حکومتی را، آیت‌الله احمد بهشتی یافته‌ام. او فرزندِ حاج شیخ عبدالمجید بهشتی است و دکترای فلسفه‌اش را از دانشگاه تهران گرفته و سوابقی هم‌چون نمایندگی ادوار مختلفِ مجلس شورای اسلامی و ریاستِ دانشگاه قم را در کانامه‌اش دارد و در حال حاضر هم نماینده‌ی مردم استان فارس در مجلس خبرگان است. با این روحانیِ ۸۲ ساله که تألیفاتِ متعددی دارد، قبلاً هم به بهانه‌ی مصاحبه، فرصتِ گفت‌وگو داشته‌ام و همیشه، با مهربانی و تواضع، پذیرایم بوده و بسیار با حوصله و البته صریح و راحت، به سوالاتم، پاسخ گفته است. برای انجامِ این مصاحبه با تلفنِ همراه‌شان تماس می‌گیرم و قرار مصاحبه با موضوعِ «وضعیتِ کنونیِ حوزه‌ی علمیه‌ی قم» را می‌گذارم. محلِ انجامِ مصاحبه، موسسه‌ی تحت مدیریتِ ایشان است. مثل دفعاتِ قبل، بسیار خوش برخورد است. او را آیت‌الله بهشتی خطاب می‌کنم ولی می‌گوید اگر همان بهشتیِ خالی صدایم کنید، راحت‌ترم. صحبت را که شروع می‌کنیم، به شوخی می‌گوید گوشِ من، کمی سنگین است ولی آنچه را که دوست داشته باشم، می‌شنوم. برای پذیرایی، خادم محترمِ موسسه، پرتقال و چای می‌آورد. آیت‌الله بهشتی، به میوه‌ها اشاره می‌کند و می‌گوید درختِ این میوه‌ها را در باغی که در استانِ فارس دارم، با دستان خودم کاشته‌ام و میوه‌هایش را هم خودم چیده‌ام. می‌پرسم علت شادابی و سلامتیِ بدنِ شما چیست که می‌گوید: خوراکم اندک است و فعالیتم، بسیار؛ ضمن اینکه از پیاده‌روی، غافل نمی‌شوم. تمامِ سوالاتی که یادداشت کرده‌ام را می‌پرسم و ایشان هم با حوصله به آنها پاسخ می‌دهد و گاهی هم خاطرات شیرینی را تعریف می‌کند؛ از جمله اینکه می‌گوید: «بنده هر وقت می‌خواهم به تهران بروم، مانند اکثریتِ مردم قم، می‌روم در میدانِ ۷۲ تن می‌ایستم و با اتوبوس و یا تاکسی، سفرم را انجام می‌دهم و کلاً اتومبیل شخصی ندارم و کاملاً هم راحت هستم. روزی در یکی از ایستگاه‌های متروی تهران ایستاده بودم که آقایی، بنده را شناخت و از روی لطفی که داشت، از بنده، احوال‌پرسی کرد و گفت شما چرا اینجا هستید؟ گفتم عیبش چیست، می‌خواهم مانند این همه مردم، سوار مترو شوم و بروم که به کارهایم برسم؛ ایشان گفت اگر مردمِ حاضر در اینجا شما را بشناسند، حتماً از شما تشکر خواهند کرد که مانند آنها زندگی می‌کنید؛ بنده هم به شوخی گفتم اتفاقاً این‌طور نیست و اگر من را بشناسند، می‌گویند این بیچاره، چیزی گیرش نیامده که اینجاست».

حجت الاسلام عادل معاون فرهنگی و حجت‌الاسلام سلیمانی مدیر کل روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه با حضور در خبرگزاری تسنیم از روند تولید اخبار در این رسانه بازدید کردند.

فقه راه فساد را چگونه می‌بندد؟ نوع دینداری در جامعه چه تأثیری بر پیشگیری و یا وقوع مفاسد دارد؟ در فقه اسلامی تئوری یا نظریه‌ای خاص در مورد مبارزه با فساد وجود دارد؟ شاید جواب این سوالات از نظر ما بدیهی باشد اما حجت‌الاسلام والملسمین محمد سروش محلاتی که مطالعات فراوانی در زمینه‌ی فقه دارد و در حوزه‌ی فقه حکومتی متخصص است، پاسخ‌هایی متفاوت به شفقنا می‌دهد.

فیس‌بوک صفحه عربی تسنیم را به دلیل انتشار یک کلیپ درباره تنگه‌های هرمز و باب‌المندب مسدود کرد.

 معاون شهردار تهران دست از اقدامات تأمل برانگیز خود بر نمی‌دارد و این بار در طرح توزیع کارت بلیت مدت دار خبرنگاری بر خلاف نظر شورای شهر تهران عمل کرد.

صفحه1 از2

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top