سرلشکر سلامی: ایران و سوریه در برابر توطئه دشمنان اسلام میدان را ترک نخواهند کرد

فرمانده کل سپاه پاسداران در دیدار با وزیر دفاع سوریه گفت: ایران و سوریه برادران روزهای سخت یکدیگرند و تاریخ زیبای اخوت و برادری دو ملت ایران و سوریه الهام بخش بوده و نشان می‌دهد برابر توطئه دشمنان اسلام میدان را ترک نخواهند کرد.

 

به گزارش نبأپرس،‌ سپهبد السید عماد علی محمود عباس وزیر دفاع سوریه و هیئت همراه با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه با سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

سرلشکر حسین سلامی در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور وزیر دفاع سوریه و هیئت همراه در تهران و نیز اشاره به فداکاری‌های دو ملت برابر توطئه بزرگ سال‌های اخیر نظام سلطه و صهیونیسم و جانفشانی‌های شهدای مدافع حرم در مبارزه با تروریسم تکفیری و عجین شدن خون آنان با شهدای دیگر در خاک سوریه بیان داشت: جایی که برای آن خون می‌دهیم را مثل وطن خودمان حس می‌کنیم ؛ شهدای ما داوطلبانه و مشتاقانه پای به میدان های دفاع از حرم در کنار رزمندگان جبهه مقاومت در سوریه گذاردند، هرچند جغرافیایی ظاهری ایران و سوریه متصل نیستند اما بین جغرافیای قلب های دو ملت به هم پیوستگی وجود دارد.

وی افزود: آنچه نسبت ما و شما را شکل می‌دهد مفهوم رایج منافع ملی در ادبیات نیست؛ بلکه اسلام و عزت مسلمانان است، هرچند که حمایت از مردم مظلوم فلسطین و احقاق حق غصب شده آنان منافاتی با منافع ملی ما ندارد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به روابط منحصر به فرد دو کشور و مقایسه این رابطه با سایر کشورهای اسلامی, تغییرات مثبت پدید آمده در منطقه و جهان را برای ملت های منطقه امیدبخش توصیف و تصریح کرد: زیباترین بشارت این تغییرات ، استحکام اتحاد و برادری ملت‌های مسلمان است.

سرلشکر سلامی وقوع ناامنی‌ها و اتفاقات اخیر در سرزمین های تحت اشغال صهیونیست‌ها و کرانه باختری، جنین و غزه دیگر مناطق را از نشانه‌های زوال  رژیم صهیونیستی دانست و تصریح کرد: آنهایی که روزی با هجوم جهانی در پی نابودی سوریه بودند، امروز خود مسیر زوال و نابودی را طی می‌کند.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: احساس می‌کنیم منطقه بر اساس اراده الهی، فداکاری شهیدان و بصیرت و استقامت ملت ها در انتظار فضای جدیدی است و ما باید قوی و مستحکم در صحنه باشیم و از دستاوردها و موفقیت های مهم پدیدآمده صیانت کنیم؛ این فلسفه استمرار حضور ما در سوریه است تا زمانی که شما خواهان آن هستید.

سرلشکر سلامی در ادامه با تاکید بر اهمیت توسعه همکاری‌های دفاعی و نظامی سوریه و ایران گفت: آماده هستیم در ابعاد و زمینه‌های مورد نیاز به نیروهای مسلح سوریه کمک کنیم.

وی همراهی و حمایت دولت و ملت سوریه به ویژه رئیس‌جمهور فقید حافظ اسد از ایران اسلامی در جنگ تحمیلی استکبار جهانی و رژیم بعثی عراق علیه ملت ایران را فراموش ناپذیر توصیف و خاطرنشان کرد: ما برادران روزهای سخت یکدیگر هستیم و تاریخ زیبای اخوت و برادری دو ملت ایران و سوریه الهام بخش بوده و نشان می‌دهد برابر توطئه دشمنان اسلام میدان را ترک نخواهند کرد.

 فرمانده کل سپاه تبادل تجارب در عرصه‌های مختلف به ویژه در حوزه های جنگ سایبری، نبرد اطلاعاتی و جنگ الکترونیک را موضوعی مهم و حساس تلقی و تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آماده است  همکاری های آموزشی با نیروهای مسلح سوریه از جمله در دوره‌های فرماندهی و ستاد و دوره‌های عالی جنگ و عالی رسته‌ای و دیگر بخش‌های تخصصی را ضمن پایبندی به توافقات گذشته را ارتقا بخشد.

در ادامه سپهبد السید العماد علی محمود عباس وزیر دفاع سوریه، با قدردانی از حمایت ها و همراهی های جمهوری اسلامی ایران از سوریه در مبارزه با داعش و جنگ تروریستی گفت : خون شهدای ایرانی و سوری باهم ممزوج و خاک سوریه را معطر  کرد و ملت سوریه حمایت‌ها و کمک‌های ارزشمند ایران و در راس آن شهید حاج قاسم سلیمانی در مبارزه با این توطئه خطرناک را هرگز فراموش نخواهد کرد و کمک‌های شما به جنبش های مقاومت منطقه از جمله فلسطین نیز واقعیتی غیرقابل انکار بوده و موجب شکست و عصبانیت دشمنان امت اسلامی شده است.

وی افزود: امروز برخی کشورهای اسلامی هم دست و کمک کننده رژیم صهیونیستی شده‌اند و برای قرار گرفتن در آغوش صهیونیست‌ها مسابقه گذارده‌اند!

سپهبد علی محمود عباس با تاکید بر اینکه با مقاومت و ایستادگی مردم سوریه و حمایت‌های بی‌دریغ جمهوری اسلامی ایران و حزب‌الله به دشمن درس عبرت آموزی خواهیم داد ، تاکید کرد : به یاری خداوند با وارد ساختن ضربات مهلک به دشمن، پیروزی بزرگ یعنی پاکسازی خاک سوریه از اشغالگران را خواهیم دید. به واسطه مقاومت، هرروز دشمن در حال عقب‌نشینی است و تاکید می کنیم سیاست‌های آمریکا در منطقه رو به زوال و موجب شکست های دیگر آنان در مناطق دیگر شده است.

وی ایستادگی و مقاومت سوریه با حمایت ایران و محور مقاومت را موجب شکل‌گیری نظم جدید منطقه‌ای و خروج تدریجی کشورها از سلطه و سیطره آمریکا دانست و با اشاره به توطئه اخیر دشمنان ایران گفت: دشمن تلاش کرد سناریوی سوریه را در ایران نیز اجرا کند اما شکست خورد و ایران قوی مانند قلعه‌ای تسخیرناپذیر است.

سپهبد علی محمود عباس در واکنش به اقدام اخیر  پارلمان اروپا مبنی بر درخواست قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی گفت: دولت‌هایی که خود مبدا و منشا تروریسم هستند دیگران را متهم به تروریست می‌کنند! آنها به سوریه هم که از حزب‌الله و حماس حمایت می‌کند تروریست می‌گویند.

وزیر دفاع سوریه در پایان با اشاره به اراده رهبرانقلاب اسلامی و روسای جمهور دو کشور سوریه و ایران برای گسترش همکاری‌ها تصریح کرد: بر این اساس، تقویت همکاری‌ها در زمینه‌های گوناگون نظامی و آموزشی مورد تاکید است و برای ایستادگی برابر دشمنان و شکست آنان به این همکاری ها نیاز داریم.

وزیر دفاع سوریه در دیدار با سرلشکر سلامی تاکید کرد: دولت‌هایی که مبدا و منشاء تروریسم هستند، دیگران را متهم به تروریسم می‌کنند.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

دکمه بازگشت به بالا