سفارت ایران در عربستان فردا بازگشایی می‌شود

منابع سعودی اعلام کردند که سفارت ایران در عربستان فردا رسماً بازگشایی می‌شود.

به گزارش نبأپرس، یک منبع دیپلماتیک در ریاض اعلام کرد که ایران فردا سفارتش در عربستان را پس از سه ماه از توافق از سرگیری روابط دیپلماتیک، افتتاح خواهد کرد.

یک منبع دیپلماتیک به خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که موعد افتتاح سفارت ایران روز سه شنبه ساعت 6 عصر به وقت محلی با حضور سفیر ایران در عربستان خواهد بود.

علیرضا عنایتی به عنوان سفیر ایران در ریاض به عربستان سعودی معرفی شده است. وی قرار است به عنوان سفیر جدید ایران در عربستان سعودی بعد از قطعی روابط 2 کشور و با از سرگیری مجدد مناسبات دیپلماتیک ایران و عربستان، عهده‌دار سفارت جمهوری اسلامی ایران در ریاض شود.

عربستان سعودی، ایران و چین روز جمعه نوزدهم اسفند 1401 برابر با دهم مارس 2023 میلادی در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند در نتیجه‌ گفت‌وگوهای انجام‌شده، جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی توافق کردند ظرف حداکثر دو ماه، روابط دیپلماتیک خود را از سر بگیرند و سفارت‌خانه‌ها و نمایندگی‌ها را بازگشایی کنند.

وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی در حاشیه نشست «بریکس» در کیپ تاون دیدار و گفت‌وگو کردند.

طی این دیدار دو وزیر درباره روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای به بحث و تبادل نظر پرداختند.

این دومین دیدار وزرای خارجه ایران و عربستان سعودی بعد از احیای روابط دیپلماتیک ایران و عربستان سعودی در اسفند ماه 1401 به شمار می‌رود.

فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان نیز در این دیدار از پیشرفت‌های بسیار خوب حاصله در روابط دوجانبه اظهار خرسندی کرد.

وی از کمک های ارزشمند طرف ایرانی در استقبال از هیئت فنی عربستانی به منظور زمینه سازی برای گشایش سفارت و سرکنسولگری عربستان در ایران تشکر کرد و افزود با همکاری بسیار خوب دو طرف از مراحل تعیین سفرا و زمینه سازی برای گشایش نمایندگی‌های سیاسی و کنسولی به سرعت عبور کردیم و در حال حرکت به سمت مرحله جدیدی از روابط دو کشور هستیم که تأمین کننده منافع دو ملت و کل منطقه خواهد بود.

وزیر امور خارجه عربستان تاکید کرد که در پاسخ به دعوت به عمل آمده، به زودی به تهران سفر خواهد کرد.


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =

دکمه بازگشت به بالا