سوالات متداول ناهمواری بعد از لیپوماتیک غبغب

سوالات متداول ناهمواری بعد از لیپوماتیک غبغب را از ما بپرسید.

 

به گزارش نبأپرس،در این مطلب به سوالات متداول ناهمواری بعد از لیپوماتیک غبغب شما پاسخ می دهیم.

رابطه لیپوماتیک غبغب و ناهمواری، شلی و افتادگی پوست

سلول های چربی در لیپوماتیک غبغب به روش هایی مانند استفاده از حرارت و شعله آب نمی شود و آب شدن چربی به صورت فیزیکی است. جراح با استفاده از لوله کانولا، ارتعاشات و لرزشی را در چربی های غبغب ایجاد می کند که این لرزش ها چربی های غبغب را آب می کند. در نهایت چربی ها به سمت بالا مکش پیدا می کنند.

استفاده از روش لیپوماتیک باعث می شود تا درد و خونریزی هایی که بیمار در روش هایی مانند جراحی لیپوساکشن تجربه می کند را نداشته باشد. این روش به خوبی می تواند چربی های غبغب را از بین ببرد.

سوالی که ممکن است برای بیماران به وجود بیاید این است که آیا ناهمواری بعد از لیپوماتیک غبغب وجود خواهد داشت یا خیر.

دکتر کامبیز ایزد پناه در پاسخ به این سوال فرمودند که لیپوماتیک غبغب نه تنها باعث ناهمواری پوست نمی شود بلکه ناهمواری های زیر پوست را هم از بین می برد. یعنی جراح با استفاده از همان لوله کانولا، چربی زیر پوست را آب کرده و به طور کامل از زیر پوست آن را به سمت بالا می برد. البته این مورد فقط در حالتی است که جراح شما ماهر باشد و با استفاده از مهارت و تجربه بالا در خصوص انجام لیپوماتیک غبغب، از بروز چنین موردی جلوگیری کند.

انجام لیپوماتیک غبغب در مطب جراحانی که ماهر نیستند بله می توانند منجر به ناهمواری شود. در این حالت اگر ناهمواری زیاد باشد، بیمار مجبور می شود مجددا لیپوماتیک غبغب را انجام دهد.

عمل لیپوماتیک درد و خونریزی دارد؟

برش هایی به طول 2 تا 5 میلی متر روی پوست ایجاد می شود و سچس لوله کانولا زیر پوست گذاشته می شود. خیر این عمل درد و خونریزی ندارد و اتفاقا جزو عمل های بسیار ساده در مقایسه با سایر عمل های پیکر تراشی به شمار می رود. در نتیجه فرد نگرانی خاصی در این باره نباید داشته باشد.

سوالات متداول ناهمواری بعد از لیپوماتیک غبغب

کبودی های بعد از عمل لیپوماتیک تا چه زمانی باقی می ماند؟

انجام عمل لیپوماتیک، یا کمترین آسیب، زخم یا کبودی همراه است که چندان جدی نیستند و نهایتا تا دو هفته بعد از عمل کاملا خوب می شود. هر چه شما بیشتر نکات ذکر شده پزشک خود را گوش دهید، احتمال موقعیت عمل شما بیشتر خواهد بود و کبودی های شما نیز سریع تر از بین می رود ما در کل بدن تا بدن متفاوت است.

یکی از مواردی که جراح به بیمار بعد از انجام عمل برای بدست آوردن بهترین نتیجه توصیه می‌کند، انجام مداوم ماساژ بعد از لیپوماتیک غبغب است. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دکتر ایزدپناه مراجعه نمایید.

اگر عمل لیپوماتیک انجام دهم امکان دارد برای بارداری دچار مشکل شوم؟

خیر. انجام این عمل هیچ تاثیری روی بارداری نخواهد گذاشت.

در کدام قسمت های بدن می توان عمل لیپوماتیک را انجام داد؟

 • پهلوها
 • بازو
 • زیر باسن
 • ران
 • قسمت بالای سینه برای قایان
 • قفسه سینه
 • شکم و کمر

بعد از عمل لیپوماتیک می توان ورزش کرد؟

بله اما زمان شروع ورزش بسته به نظر پزشک شما متفاوت است. معمولا از دو هفته بعد از عمل لیپوماتیک می توانید فعالیت های سبک را شروع کنید و سپس آن را به مرور زمان سنگین تر کنید.

برخی از رایج ترین عوارض لیپوماتیک کدام است؟

 • خونریزی در حین جراحی
 • جای زخم و کبودی در برخی افراد
 • عفونت
 • حساسیت فرد به لیدوکائین
 • آمبولی
 • برگشت پذیری چربی

چه کنیم تا عمل لیپوماتیک موفقیت آمیز باشد و لیپوماتیک برنگردد؟

چربی هایی که در عمل لیپوماتیک از بدن فرد خارج می شود برگشت پذیر نیست مگر اینکه فرد به توصیه های پزشک خود چه از نوع دارویی چه رژیم غذایی خود توجه نکند و دوباره در نواحی که عمل انجام داده، چربی اندوخته شود.

اهمیت استفاده از گن بعد از لیپوماتیک غبغب چیست؟

پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک غبغب مزایای زیادی دارد و به همین علت گن اولین توصیه پزشکان در دوره نقاهت است. شما بعد از لیپوماتیک غبغب باید به مدت حداقل یک هفته و در برخی مواقع تا ۴ هفته گن داشته باشید.

سوالات متداول ناهمواری بعد از لیپوماتیک غبغب

مزایای عمل لیپوماتیک در مقابل عمل لیپوساکشن چیست؟

لایه های چربی در عمل لیپوماتیک به صورت مایع آب شده و با نیروهای مکنده خارج می شوند به همین دلیل بعد از عمل لیپوماتیک ناهمواری در سطح پوست مشاهده نمی شود. همچنین احتمال آسیب دیدگی به اعضای داخلی بدن و عروق به حداقل می رسد. در نتیجه ریکاوری بسیار راحت تر است و خونریزی حین عمل نیز بسیار کمتر است. نتیجه عمل نیز بسیار قوی تر خواهد بود.

چه مقدر چربی در عمل لیپوماتیک از بدن فرد خارج می شود؟

این امر، به نظر پزشک شما بستگی دارد اما نمی توان میزان زیادی چربی را در یک جلسه خارج کرد چرا که ممکن است عوارض جدی برای فرد به وجود آورد.

ورم های بعد از عمل لیپوماتیک تا چه مدت باقی می ماند؟

میزان ورم بسته به مقدار چربی که از بدن شما خارج شده است می تواند متغیر باشد. اگر شما سریع تر فعالیت های روزانه را شروع کنید، مایعات از بدن شما خارج می شود در نتیجه ورم ها زودتر از بین می رود. شدت ورم ها نهایتا 3 تا 4 هفته خواهد بود و بعد رفته رفته این ورم ها کاهش پیدا می کند.

دوره نقاهت در عمل لیپوماتیک چقدر است؟

عمل لیپوماتیک عمل سختی نیست و فرد از فردای عمل می تواند به انجام کارهای روزمره خود بپردازد. با این حال همه نکاتی که در این مقاله ذکر شد یا پزشک به شما گفته باید رعایت شود. دوره نقاهت عمل لیپوماتیک 3 تا 7 روز است.

عمل لیپوماتیک را از چه سنی می توان انجام داد؟

اگر چه بیماران از سن 18 سالگی به بعد می توانند این عمل را انجام دهند اما بیشتر متخصصان توصیه می کنند سن 20 تا 50 سال، بهترین سن برای انجام این عمل است.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن چیست؟

لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن سنتی جایگزین بهتری است. لیپوماتیک جدیدترین روش حذف چربی از بدن است که نتیجه ای کاملا متفاوت و باورنکردنی در مقایسه با سایر روش های حذف چربی مانند لیپوساکشن یا لیپولیز دارد. سلول های چربی در ابتدا به روشی کاملاً فیزیکی به جای استفاده از تشعشع یا گرما امولسیون می شوند. امولسیون به آرامی از بدن خارج می شود تا به فرم دهی بدن کمک کند. ایمنی این روش در مقایسه با روش سنتی لیپوساکشن بسیار بالاتر است.

روش جراحی جناب دکتر کامبیز ایزد پناه برای عمل لیپوماتیک چگونه است؟

توصیه دکتر ایزدپناه استفاده از دستگاه پال است که جدیدترین تکنولوژی تخلیه چربی ها در کل دنیاست و با کمک این دستگاه می توان میزان چربی بیشتری را از بدن بیماران تخلیه کرد و عوارض بعد از عمل را به حداقل رسند. همچنین زمان ریکاوری با این دستگاه کمتر است.

سوالات متداول ناهمواری بعد از لیپوماتیک غبغب

سخن پایانی

فراموش نکنید که انواع جراحی‌های پلاستیک، ترمیمی و زیبایی باید با ظرافت و دقت انجام شود تا نتیجه حاصل از آن طبیعی و مطلوب باشد. اگر قصد انجام هر کدام از جراحی های فوق را دارید، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع جراحی‌های زیبایی، مقالات سایت را  به آدرس www.drkambiz-izadpanah.com مطالعه نموده و یا نمونه کارهای بیشتری را در پیج اینستاگرام دکتر ایزدپناه مشاهده کنید.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + ده =

دکمه بازگشت به بالا