سکوت و رسوایی نیروهای ویژه FBI آمریکا در قبال آزار جنسی 90 زن ورزشکار!

پای نیروهای ویژه آمریکا در پرونده آزار جنسی 90 ورزشکار دختر و زن باز شد.

به گزارش نبأپرس، شبکه «سی ان ان» آمریکا خبر داد بیش از 90 زن و دختر ژیمناسیتک کار شکایتی را علیه FBI تنظیم کردند. این ورزشکاران خواهان غرامت بیش از یک میلیارد دلار از  FBI نیروهای ویژه آمریکا شدند چون در آن زمان به دلیل سوء مدیریت در تحقیقات باعث شدند تا قربانیان جنسی «لری نصار» پزشک متخلف تیم ژیمناستیک آمریکا به این عدد افزایش یابد.

وکلای بیش از 90 زن و دختری که توسط لری نصار، پزشک سابق تیم ژیمناستیک ایالات متحده مورد آزار جنسی قرار گرفتند، خواهان غرامتی به مبلغ بیش از 1 میلیارد دلار از FBI شدند.

مدعیان شامل ژیمناست های المپیک، سیمون بایلز، آلی رایسمن و مک کایلا مارونی و دارنده مدال قهرمانی جهان، مگی نیکولز هستند. طبق گفته شرکت حقوقی که وکالت آنها را بر عهده دارد، هر کدام 50 میلیون دلار غرامت درخواست کرده اند.

وکلای دادگستری گفتند که ژیمناست ها کیلی لورینچ و هانا مورو هر کدام 42.5 میلیون دلار درخواست می کنند. وکلا می گویند که اکثر 90 زن هر کدام 10 میلیون دلار غرامت درخواست کردند. در مجموع،  مبلغ غرامت از نیروهای ویژه آمریکا بین 1 تا 1.2 میلیارد دلار خواهد بود.

در اطلاعیه ادعاهای قانون شکنجه فدرال، وکلای دادگستری می گویند که FBI تا ژوئیه 2015 شکایات معتبری از قربانیان متعدد داشته اما از مصاحبه با آنها یا تحقیق مناسب در مورد سوء استفاده غفلت کرده است.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − دو =

دکمه بازگشت به بالا