باز شدن پای فساد در قراردادهای میلیاردی بازیکنان فوتبال به مجلس

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از فساد پنهان در قراردادهای میلیادری بازیکنان فوتبال را تشریح کرد.

به گزارش نبأپرس، محمدعلی پورمختار عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس و رئیس هیئت پرونده فساد در فوتبال در مجلس نهم،  پرونده فساد در فوتبال در دوره نهم مجلس را قوی‌ترین کار در حوزه مبارزه با فساد در دوره نهم دانست و گفت: مستندات و گزارش‌‌های خیلی مفصلی درباره فساد در فوتبال در دوره نهم مجلس تهیه و به قوه‌قضائیه ارسال شد.

وی افزود: انتظار ما این است که قوه‌قضائیه سریع‌تر به موضوع فساد در فوتبال که مستندات آن ارسال شده است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از ارسال گزارش‌های جدیدی در رابطه با فساد در قراردادهای بازیکنان فوتبال به مجلس خبر داد و اظهار داشت: اخبار و گزارش‌های ناخوشایندی از قراردادهای میلیاردی بازیکنان باشگاه‌ها به مجلس واصل شده که واقعا این قراردادها در این شرایط اقتصادی که بعضی‌‌ها محتاج نان شب‌شان هستند، هیچ توجیهی ندارد.

پورمختار ادامه داد: بستن قراردادهای، یک، دو و سه میلیاردی با بازیکن فوتبال هیچ توجیهی ندارد، این قراردادها منطقی و عاقلانه نیست و حتی ضرورت نیز ندارد که قراردادها به این شکل باشد.

وی با تأکید بر اینکه فساد در قراردادهای میلیاردی بازیکنان فوتبال مشهود است، اظهار داشت: این قراردادها می‌تواند دلیلی بر وجود فساد پنهانی باشد که در گزارشی که در مجلس نهم تهیه کردیم، به آن پرداخته شد؛ متأسفانه این فساد در فوتبال همچنان ادامه دارد.

نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس اضافه کرد: قراردادهای میلیاردی برای بازیکنان فوتبال و پول‌هایی که از بیت‌المال پرداخت می‌شود، اصلا درست نیست و به گسترش دامنه فساد دامن می‌زند، حتی ممکن است بخشی از این پول‌ها به خودِ بازیکن هم نرسد، اما به نام بازیکن و به کام دلالان باشد.

پورمختار افزود: توقع داریم که فدراسیون فوتبال و به خصوص آقای تاج با جدیت بیشتری به موضوعات فساد در فوتبتل ورود کرده و بررسی‌های لازم را داشته باشد؛ بهتر است بر قراردادهای بازیکنان فوتبال ارزش‌گذاری شود.

وی تأکید کرد: در شرایط موجود، قراردادهایی به نوعی به مسئله‌‌ای رقابتی بین باشگاه‌ها تبدیل شده است و مانند سفته‌بازی شده که برای خرید و فروش کالایی شاهد آن هستیم، به طوری که برای خرید و فروش بازیکن نیز همین اتفاق می‌افتد و قیمت‌‌ها را اضافه می‌کنند و به یک باره قیمت غیرواقعی میلیاردی بر روی یک بازیکن می‌گذارند که بازیکن نیز اصلا در این حد و اندازه‌‌ها نیست و نمی‌تواند اثرگذار باشد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، قراردادهای بازیکنان فوتبال را بدون چارچوب و ضابطه دانست و تصریح کرد: قراردادها به شکلی است که هر رقمی که واسطه‌‌ها در بازار تعیین می‌کنند، بازیکن با همان ارقام میلیاردی خرید و فروش می‌شود؛ معتقدم قراردادها سلیقه‌ای است و هر کس پول بیشتری از باشگاه‌های دولتی و خصولتی بگیرد، قراردادهای سنگین‌تری بین آنها منعقد می‌شود.

پورمختار در پایان خاطرنشان کرد: در دوره نهم مجلس که موضوع فساد در فوتبال را مطرح و پیگیری کردیم، با تهمت‌ها و افتراهایی از سوی اشخاص به برخی همراه بود که انتظار داریم این پرونده به نتیجه مثبت برسد، امیداورم در دوره ریاست آقای رئیسی بر قوه‌قضائیه  شاهد رسیدگی به این پرونده باشیم.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top