جلسات مجلس با وضعیت کرونا چگونه برگزار می‌شود؟/ "جلسه دیجیتالی فقط یک احتمال است"

مدیر روابط عمومی مجلس شورای اسلامی از احتمال استفاده از فناوری دیجیتالی دوسویه در صورت ادامه بحران کرونا در مجلس خبر داد.

به گزارش  نبأپرس به نقل از اداره اخبار مجلس، پدرام پاک‌آیین، مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی در خصوص برخی گمانه‌زنی‌ها درباره استفاده از فناوری دیجیتال دوسویه برای تشکیل جلسات علنی مجلس در هفته پیشِ‌‌رو گفت:

استفاده از این فناوری برای برگزاری جلسات علنی در هفته آینده، صحت ندارد، بلکه این امکان، یکی از راه‌حل‌هایی است که با توجه به منع صریح ستاد ملی مقابله با کرونا از تشکیل جلسات مجلس، توسط هیئت رییسه مورد بررسی قرار گرفته است و با توجه به پیچیدگی استفاده از این امکان، زمان قطعی به‌کارگیری آن مشخص نیست.

وی در جمع خبرنگاران گفت: موضوع استفاده از فناوری دیجیتالی دوسویه برای برگزاری جلسات علنی مجلس در هفته آینده صحت ندارد.
وی افزود: از گذشته و قبل از شیوع بیماری کرونا، سامانه‌ای تحت عنوان "مجلس‌یار" مبتنی بر فناوری دیجیتالی دوسویه برای استفاده نمایندگان محترم طراحی شده بود که موضوع جدیدی نیست.

مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس با اشاره به منع صریح ستاد ملی مقابله با کرونا از تشکیل جلسات علنی مجلس که به‌منظور مقابله با گسترش این بیماری در جامعه صورت گرفت، گفت: بعد از این ممانعت، هیئت رییسه مجلس راه‌حل‌های مختلفی را مورد بررسی قرار داد. یکی از راه‌حل‌ها امکان استفاده از فناوری دیجیتال دوسویه برای برگزاری جلسات علنی مجلس بود که در این زمینه همکاری‌های خوبی از ناحیه وزارت ارتباطات صورت گرفت و جای تشکر دارد.

پاک‌آیین با اعلام این مطلب که به‌دلیل پیچیدگی استفاده از امکان یادشده، زمان قاطع بهره‌برداری از آن مشخص نیست، اضافه کرد: امیدواریم که به‌یاری خداوند متعال، بحران کرونا هرچه زودتر از کشور ما رخت بربندد تا مجلس نیز مثل سایر دستگاه‌ها به روال عادی خود بازگردد؛ اما اگر ادامه پیدا کرد، هیئت رییسه از هر امکانی استفاده خواهد کرد تا مجلس شورای اسلامی بتواند به وظایف قانونی‌اش عمل کند.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top