درخواست نمایندگان برای تغییر مدیریت ستاد مقابله با کرونا در نامه به لاریجانی

عضو هیئت‌رئیسه مجلس از نامه جمعی از نمایندگان به رئیس مجلس برای تغییر در مدیریت ستاد مقابله با کرونا خبر داد.

به گزارش نبأپرس، اکبر رنجبرزاده عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رویه دولتمردان و مسئولان برای مدیریت مقابله با ویروس کرونا، اظهارداشت: امروز شاهدیم که ویروس کرونا در اغلب شهرها و استان‌های کشور سرایت کرده و مردم و دستگاه‌های خدمات‌رسانی و امدادی با آن دست به گریبان هستند.

وی با ابراز تأسف از نحوه مواجهه رئیس‌جمهور و یا معاون اول وی برای مواجهه با بحران پیش آمده در کشور به واسطه همه‌گیری ویروس کرونا، گفت: امروز در شرایطی قرار داریم که همه دستگاه‌ها باید به‌طور جدی در امر مقابله با ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع گسترده آن به میدان بیایند، اما شاهدیم که رئیس‌جمهور و دیگر اعضای هیئت دولت بار تمامی مشکلات را به دوش وزارت بهداشت انداخته‌اند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس تصریح کرد: بسیاری از نمایندگان مجلس نسبت به وضع موجود در مدیریت ستاد مقابله با کرونا گله‌مندند و انتقادات جدی درباره این وضعیت دارند، به طوری که در نامه‌هایی به رئیس مجلس انتقادات خود را مطرح کرده‌اند.

رنجبرزاده اضافه کرد: به تازگی نیز جمعی از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به آقای لاریجانی رئیس مجلس خواستار پیگیری‌های لازم برای تغییر مدیریت ستاد مقابله با کرونا شده‌اند. همچنین نمایندگان خواستار این شده‌اند که ریاست ستاد مقابله با کرونا را رئیس‌جمهور و یا معاون اول وی به عهده بگیرند. 

وی با اشاره به مفاد نامه نمایندگان مجلس به رئیس قوه‌مقننه برای تغییر در مدیریت ستاد مقابله با کرونا، گفت: نمایندگان مجلس در این نامه خواستار این شده‌اند که نسبت به عملیات و فرماندهی ستاد مقابله با کرونا تجدیدنظر شود، زیرا وزیر بهداشت هم‌طراز دیگر وزراست و نمی‌تواند مسئولیت‌‌هایی برای دیگر وزرا و تعیین کند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: مقرر شده رؤسای قوا نیز جلسات مکرری درباره بررسی راه‌های مقابله با مقابله با کرونا طی روزها و هفته‌های اخیر داشته باشند.

انتهای پیام/  

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top