رئیس مجلس عراق: اجازه حمله از خاک عراق به کشورهای همسایه را نمی‌دهیم

محمد الحلبوسی رئیس پارلمان عراق گفت: اجازه حمله از خاک عراق به کشورهای همسایه را نمی‌دهیم

به گزارش خبرنگار پارلمانی نبأپرس ، محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق پیش از ظهر امروز پس از دیدار با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از اینکه فرصتی پیش آمد تا در ایران حضور داشته باشم و با رئیس مجلس ایران دیداری داشته باشم، خرسندم.

وی با بیان اینکه در دیدار امروز با آقای لاریجانی درباره موضوعات مختلفی بحث و تبادل نظر شد، ادامه داد: امیدوارم در این سفر همکاری‌ها و ارتباطات تقویت شود.

رئیس مجلس عراق با بیان اینکه اشتراکات فراوانی از جمله دینی، جغرافیایی، میان ملت ایران و عراق وجود دارد، اضافه کرد: چشم‌اندازها اینگونه است که روابط دو کشور  بیش از پیش گسترش یابد.

الحلبوسی تصریح کرد: در موضوعات مختلفی امروز صحبت کردیم که از جمله آنها تقویت دیدگاه‌ها در محافل بین‌المللی در جهت مصالح دو جانبه بود. البته درباره استمرار ادامه همکاری و پیشبرد اهداف در کمیسیون‌های مشترک نیز در این جلسه نکاتی مطرح شد.

وی ادامه داد: همچنین در جلسه امروز درباره ضرورت استقرار ثبات و بازسازی عراق پس از جنگ با تروریست‌های داعش بحث و تبادل نظرهای خوبی داشتیم.

رئیس مجلس عراق با بیان اینکه کشور ما به نیابت تمام جهان با تروریست‌ها جنگ کرد، گفت: با تلاش و کوشش ملت عراق این گروه تروریستی شکست خورد البته این مهم بدون کمک و پشتیبانی دوستان عراق، به‌ویژه جمهوری اسلامی ایران محقق نمی‌شد.

الحلبوسی با بیان اینکه درباره چالش‌هایی که پیش روی دو کشور ایران و عراق وجود دارد نیز با رئیس مجلس ایران بحث‌هایی انجام شد، اظهار داشت: در این جلسه تحریمهایی که بر ملت‌های جهان،  به ویژه تحریم‌های یکجانبه علیه ملت ایران را محکوم کردیم و اعلام کردیم این رفتارها خلاف عرف بین‌الملل است.

وی افزود: در این جلسه ما تاکید کردیم که کشور عراق اجازه نمی‌دهد از اراضی خود برای هر نوع حمله به کشورهای همسایه استفاده شود.

رئیس مجلس عراق تصریح کرد: نیروهایی در عراق با درخواست و دعوت دولت عراق حضور دارند که ماموریت‌شان مشخص است و آن ماموریت مبارزه با گروه‌کهای تروریستی است. این تلاش‌ها و کمک‌های فنی، آموزشی و اطلاعاتی برای مقابله با این گروه‌های تروریستی از جمله داعش است و حضور این نیروها هیچ خطری برای کشورهای منطقه ندارد.

الحلبوسی اضافه کرد: عراق نیازمند کمک همه کشورهای دوست است تا در مقابل خطری که تمام دنیا را تهدید می‌کند، بایستد.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top