روحانی فردا به «عراق» می‌رود + برنامه‌ها

رئیس‌جمهور فردا در سفری تاریخی و مهم به عراق سفر خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت نبأپرس ، حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، فردا دوشنبه 20 اسفند به عراق سفر خواهد خواهد کرد.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، روز گذشته در مراسم سالگرد شهادت شهید آیت‌الله حکیم که در دانشگاه تهران برگزار شده بود، گفت: امشب برای فراهم نمودن سفر رئیس‌جمهوری به عراق خواهم رفت.

وی شب گذشته وارد بغداد شد تا تدارکات این سفر مهم و تاریخی را فراهم سازد.

ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق نیز روز گذشته در تشریح برنامه‌های سفر روحانی اعلام کرد که رئیس جمهوری اسلامی ایران با مقامات سیاسی عالی‌رتبه عراق از جمله رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و رئیس مجلس عراق دیدار خواهد داشت. ریاست جمهوری ایران در سفر آتی خود به عراق، با آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالی‌قدر شیعیان عراق نیز دیدار خواهد کرد.

وی همچنین درباره اهداف این سفر تصریح کرد: رئیس‌جمهور محترم ایران با یک هیئت بزرگ سیاسی و اقتصادی به بغداد سفر می‌کند و این سفر سه‌روزه خواهد بود و در آن مباحث مختلفی با مقامات و مسئولان عراقی مطرح می‌شود.

به گزارش نبأ ، «برهم صالح» رئیس‌جمهور عراق 26 آبان‌ماه سال جاری به تهران سفر کرده بود. پیش از او نیز مقام‌های عراقی به تهران سفر کرده بودند اما تاکنون هیچ مقام ارشدی از دولت ایران به این کشور سفر نکرده بود و این نخستین سفر روحانی به عراق در طول 5 سال ریاست‌جمهوری وی است.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top