روحانی: قدرت‌های استکباری در برابر مقاومت ملت ایران و کوبا، چاره‌ای جز تسلیم ندارند

رئیس‌جمهور در دیدار همتای کوبایی خود گفت: ایران و کوبا بهای ایستادگی و پافشاری خود برای استقلال در مقابل سیاست‌های فزون‌خواهانه آمریکا را می‌پردازند.

به گزارش حوزه دولت نبأپرس ، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، عصر جمعه در دیدار میگل دایاز-کانل رئیس‌جمهور کوبا که در حاشیه اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها در باکو برگزار شد، گفت: ما ملت کوبا را ملت مبارزه و ایستادگی می‌دانیم. کوبا و ایران بهای استقلال خود را پرداخت می‌کنند. ایستادگی ملت ما در خاورمیانه زبانزد است و اگر مقاومت شما هم نبود آمریکا نه‌تنها بر کوبا بلکه بر آمریکای لاتین سلطه می‌یافت.

وی با بیان اینکه ایران و کوبا بهای ایستادگی و پافشاری خود برای استقلال در مقابل سیاست‌های فزون‌خواهانه آمریکا را می‌پردازند، تصریح کرد: تردیدی نیست که دو کشور با همکاری یکدیگر از این مرحله نیز گذر خواهند کرد و قدرت‌های استکباری در برابر مقاومت ما، چاره‌ای جز تسلیم ندارند.

رئیس‌جمهور گفت: کوبا و ایران همواره روابط گرم و دوستانه‌ای داشته‌اند و مواضع دو کشور در سیاست‌های منطقه‌ای و جهانی به یکدیگر نزدیک بوده است و در دوره کنونی باید مسیرهای جدیدی برای توسعه روابط مشترک اقتصادی به‌ویژه در حوزه انرژی بررسی شود.

روحانی با بیان اشتراک نظر دو کشور در خصوص مسائل مهم بین المللی از جمله تروریسم، رژیم صهیونیستی و ضرورت تقویت جنبش عدم تعهد، افزود: دو کشور همواره در حوزه‌های علمی و فناوری‌های نوین به‌خصوص در عرصه سلامت و داروسازی، همکاری‌های خوبی داشته‌اند و ما آمادگی داریم این همکاری‌ها را توسعه دهیم.

وی با اشاره به شاخص‌های مثبت اقتصادی در ایران به رغم فشارهای آمریکا گفت: علیرغم فشار حداکثری آمریکا ما توانسته ایم با اتکا به توانمندی‌های داخلی، از مشکلات عبور کنیم.

میگل دایاز-کانل رئیس‌جمهور کوبا نیز در این دیدار با بیان اینکه کوبا همواره خواهان روابط گرم و صمیمانه با جمهوری اسلامی ایران است ، سخنرانی روحانی در نشست غیرمتعهدها را فوق العاده مستحکم و صریح عنوان کرد و اظهارداشت: شما امروز سیاست‌های زیاده‌خواهانه آمریکا را به‌خوبی تشریح کردید.

وی با اشاره به اینکه کوبا همواره سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه ایران را محکوم به بدقولی‌های آمریکا در خصوص توافقاتش با کوبا و خروج از توافق هسته‌ای با ایران اشاره کرد و گفت: خروج آمریکا از برجام نیز از دیدگاه کوبا محکوم است و ما همیشه از آرمان‌های ملت و دولت ایران طرفداری می‌کنیم.

رئیس‌جمهور کوبا، پیوند ایران و کوبا را تاریخی و مستحکم خواند و اظهارداشت: باید مبادلات اقتصادی و تجاری دو کشور در همه حوزه‌های مورد علاقه بیش از پیش گسترش یابد.

میگل دایاز-کانل افزود: کوبا نیز از تحریم‌های ظالمانه آمریکا رنج برده است و این کشور اکنون با تشدید تحریم‌ها، می‌کوشد مانع رسیدن سوخت به کوبا شود اما بی‌تردید با همبستگی مردم از این مرحله نیز عبور خواهیم کرد.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top