وزیر آموزش و پرورش: لایحه‌ای ارائه می‌کنیم که حقوق معلم‌ها ۲۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان افزایش یابد

عضو کمیسیون «آموزش، تحقیقات و فناوری» مجلس گفت: وزیر آموزش و پرورش گفته بود طرح رتبه‌بندی معلم‌ها را انجام می‌دهیم اما در آخرین جلسه‌ای که با او داشتیم گفت موفق نشدیم آنچه را مدنظر شما بود، اعمال کنیم ولی لایحه‌ای به مجلس ارائه می‌کنیم که حقوق معلم‌ها ۲۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان افزایش یابد.

به گزارش نبأپرس، داود محمدی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت طرح نظام معلمان، گفت: در نامه‌ای به معاونت حقوقی مجلس شورای اسلامی خواستار کار کارشناسی روی این طرح شدیم که نهایتاً پس از چند روز کار کارشناسی این طرح از سوی معاونت حقوقی تحویل ما داده شد.

این نماینده مجلس افزود: در حال حاضر کارشناسان معاونت حقوقی مجلس شورای اسلامی ایرادات این طرح را برطرف کردند.

محمدی تاکید کرد: با این حال تغییراتی در محتوای این طرح ایجاد نشده است ولی در برخی مواد این طرح وظایفی که برای این سازمان در نظر گرفته شده بود با برخی نهاد‌ها تلاقی پیدا می‌کرد که راه کار‌هایی برای حل این موضوع در نظر گرفته شد.

وی بیان داشت: طرح سازمان نظام معلمان در آینده‌ای نزدیک در مجلس شورای اسلامی بررسی خواهد شد و تمام تلاش ما این است که تکلیف این طرح تا پایان مجلس دهم(خرداد ۹۹) تعیین شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به این که سازمان نظام معلمان پیگیر مسائل معلم‌ها خواهد بود، اظهارداشت: اگر این سازمان تشکیل شود در حل مشکلات معلم‌ها تأثیرگذار خواهد بود، حرمت معلم حفظ می‌شود و شأن و جایگاه معلم ارتقاء می‌یابد.

محمدی با بیان اینکه اگر سازمان نظام معلمان تشکیل این سازمان می‌تواند به یک جایگاه قانونی تبدیل شود، بیان داشت: با تشکیل این سازمان انجمن‌های علمی در مدارس تشکیل می‌شود و بسیاری از مشکلات در مدارس کاهش می‌یابد.

عضو کمیسیون «آموزش، تحقیقات و فناوری» مجلس درباره طرح رتبه بندی معلمان و پیگیری آن نیز گفت: از دولت خواستیم برای این موضوع و تعیین تکلیف جایگاه معلم‌ها لایحه‌ای ارائه کند، آقای سید محمد بطحایی وزیر وقت با این موضوع موافقت کرد اما تغییر کرد.

وی ادامه داد: آقای محسن حاجی‌میرزایی وزیر فعلی آموزش و پروش هم گفت طرح رتبه بندی معلم‌ها را انجام می‌دهیم. در آخرین جلسه‌ای که با ایشان داشتیم گفت ما موفق نشدیم آنچه را مدنظر شما بودف اعمال کنیم ولی لایحه‌ای به مجلس ارائه می‌کنیم که حقوق معلم‌ها ۲۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان افزایش یابد و این قول را به صورت شفاهی به نمایندگان داد.

محمدی تصریح کرد: اگر دولت اقدام جدی نکند ما طرح رتبه‌بندی ارتقای معلمان را به مجلس می‌دهیم، شواهد حاکی است دولت در بحث رتبه بندی نگرانی مالی دارد.

 

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top