کنترل بازار خودرو با بسته های جدید ساماندهی

سخنگوی دولت گفت: بسته جدید ساماندهی بازار خودرو را در این هفته اعلام شود که شاید امروز کارهای نهایی آن صورت پذیرد.

به گزارش نبأپرس، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز برگزار شد، درخصوص برنامه دولت برای مهار افزایش قیمت خودرو اظهار داشت: در دولت در این زمینه بحث شد و وظیفه داده‌شده به وزیر صنعت، معدن و تجارت، یک بسته کنترل قیمت با توجه به جلسات ستاد تنظیم بازار، شورای رقابت و کمیته خودرو که قرار شد این سه با همکاری یکدیگر این بسته را آماده کنند، بسته جدید ساماندهی بازار خودرو در این هفته اعلام شود که شاید امروز کارهای نهایی آن صورت پذیرد.

وی افزود: تولید ما کم نشده و ما روزی 4 هزار دستگاه در سایپا و در ایران‌خودرو حدود 8 هزار دستگاه تولید داریم. زمان باز شدن سایت خیلی کم بود بنابراین یکی از تصمیمات این است که یک هفته سایت باز باشد و شگرد این‌که یک عده‌ای به سایت بروند و ثبت‌نام کنند، اگر ثبت‌نام‌ها زیاد شد ما روش‌های شفافی مانند قرعه‌کشی را انجام می‌دهیم، از این طریق اولویت‌بندی هم بیرون می‌آید. نحوه فروش و پیش‌فروش با شیوه جدید که بتواند فرصت کافی برای همه متقاضیان ثبت‌نام ایجاد کند با باز نگه داشتن سایت امکان‌پذیر خواهد شد.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: با فرمول قیمت پایه به‌اضافه تورم سالانه، بخشی با سایر پارامترهای خودرو مانند کیفیت خود خودرو تشکیل جلسه و یک افزایش طبیعی خواهند داد و قطعاً متفاوت است با آن چیزی که الآن به‌طور صوری بالا می‌برند.

ربیعی گفت: ما از بهمن‌ماه 97 هیچ‌گونه افزایشی به‌شکل رسمی نداشتیم، چند سایت هستند که قیمت‌سازی می‌کردند، به این سایت‌ها اخطار داده شد ولی عمل نکردند لذا این سایت‌ها بسته شدند و در صورت تداوم قطعاً مراجع قضایی رسیدگی خواهد کرد.

وی ادامه داد:‌ به‌اعتقاد من با مجموعه این تصمیمات بتوانیم آنچه هیچ منطقی ندارد و قیمت‌ها در فضای مجازی بالا می‌رود و با آن چیزی را که در خود کارخانه است خیلی تفاوت دارد حل کنیم. شاید کمک به افزایش تولید هم بتواند کمک کند که کنترل کنیم.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top