سرلشکر سلامی در مجلس: هیچ یک از موشک‌های سپاه از سوی آمریکا هدف قرار نگرفت

فرمانده کل سپاه گفت: هیچ یک از موشک‌ها از سوی آمریکا هدف قرار نگرفت. تمام موشک‌های ما به جز دو موشک که به شکل طبیعی در سرزمین ایران fail کرد، به اهداف از پیش تعیین شده اصابت کرد.

به گزارش خبرنگار دفاعی نبأپرس،‌ سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران که برای تشریح عملیات موشکی سپاه و همچنین هدف قرار گرفتن غیرعمد هواپیمای مسافربری اوکراینی به مجلس رفته بود، طی سخنانی اظهار داشت: ما شاید از روز جمعه تا شب چهارشنبه همه چیز را آماده کردیم و در شرایطی که  باید زیر رصد قوی‌ترین قدرت اطلاعاتی عالم سامانه‌ها را گسترش می‌دادیم،‌ خود را آماده و مهیای پاسخ موشکی به آمریکا کردیم. 

وی افزود:‌ شب حادثه تمام سیستم‌های آفندی و پدافندی آمریکایی‌ها تمام قد تمام قد آماده بودند. در این شرایط انتخاب هدف بسیار مهم بود. ما ابتدا پایگاه تاجی را انتخاب کرده بودیم ولی به دلیل نزدیکی این پایگاه به بغداد و حضور نظامیان عراقی در بخشی از این پایگاه از این کار صرف‌نظر کردیم. اتفاقا دشمن نیز خیلی از مناطق را خالی کرد و تصادفا این امکانات را به پایگاه عین الاسد فرستاده بود و ما اینبار بر مبنای گرفتن تلفات انسانی هدف گذاری نکردیم و هدف ما کشتن سربازان دشمن نبود و اهمیتی نیز نداشت.  اما آنجا تجهیزات راهبردی دشمن از جمله پهبادهای پیشرفته و بالگردهای آپاچی آنها و همچنین یک مرکز فرماندهی و کنترل و آشیانه‌ها و سوله های نگهداری تجهیزات بود که باید نقطه به نقطه زده می‌شدند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه عملیات ما بر پایه تاثیر بود، گفت:‌ آنچه که تعادل را برقرار می‌کرد نفس عمل بود. شکستن یک اعتبار جهانی و خورد کردن و مچاله کردن آن و  تخریب های فیزیکی برای این بود که ما بگوییم انقدر برتری داریم که هر نقطه‌ای را بخواهیم می‌زنیم. موشک کروز دقیق است و وقتی دقت دارد هیچ کس تعجب نمی‌کنم اما موشک بالستیک وقتی نقطه زن می‌شود یعنی انتهای تکنولوژی را دارد. 

وی گفت: هیچ یک از موشک‌ها از سوی آمریکا هدف قرار نگرفت. تمام موشک‌های ما به جز دو موشک که به شکل طبیعی در سرزمین ایران  fail  کرد، به اهداف از پیش تعیین شده اصابت کرد. و اینکه مقامات آمریکایی گفتند که هیچ خسارت مالی و جانی به آنها وارد نشده به این دلیل بود که  هرکسی برای عقب‌نشینی نیازمند مفر است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد:‌ بعد از آن ما درگیر جنگ الکترونیک که مدرن‌ترین جنگ امروز است، شدیم.  وقتی شروع به این جنگ کردیم همه پرنده‌ها و جنگنده‌های آمریکایی به پایگاه‌ها رفته و در آنجا نشستند. این نیز نشان از برتری ایران داشت. وقتی به این موفقیت رسیدیم به آمریکایی‌ها اعلام کردیم که اگر عکس‌العمل نشان دهید واکنش ایران سخت‌تر خواهد بود. 

خبر در حال تکمیل است...

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

Top