شناسایی تعداد قابل توجهی انبار احتکار مواد غذایی در استان تهران

معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری تهران آزاد از شناسایی تعداد قابل توجهی انبار احتکار محصولات مواد غذایی و برخورد قانونی با محتکران در استان تهران خبر داد.

 

به گزارش نبأپرس، حشمت اله عسگری امروز جمعه گفت: دو سه اتفاق احتکار در روزهای ابتدایی امسال روی داد که موجب شد برخی محصولات و کالاهای اساسی با افزایش قیمت مواجه شود؛ یکی افزایش دستمزد کارگران و افزایش قیمت حمل و نقل و دیگری آزاد سازی قیمت آرد بود که هم اکنون بسیاری از کارخانجات واحدهای غذایی آرد را با قیمت آزاد خریداری می کند.

وی افزود: البته دولت در تلاش است که با راهکار مناسب این افزایش قیمت ها به شکل متعادلی انجام شود اما بخشی از این افزایش قیمت ها طبیعی بوده و در این شرایط باید روی می داد.

معاون استاندار تهران ادامه داد: در این شرایط برخی افراد سودجو قصد احتکار برخی محصولات از جمله روغن و ماکارونی دارند که گشت های تعزیرات بصورت میدانی وارد عمل شده و با همکاری پلیس اجازه سو استفاده برخی افراد فرصت طلب را نمی دهیم.

به گفته وی، نظارت و کنترل قیمت کالاهای اساسی در دستور کار است و البته کمبودی نیز در زمینه کالاهای اساسی نداریم.

به گفته عسگری، با افزایش هزینه ها و همچنین آزاد سازی آرد برخی افراد نسبت به احتکار و عرضه محصولات خود با قیمت نامتعارف اقدام می کنند که تیم های نظارتی وارد عمل شده و در این روزهای اخیر تعداد قابل توجهی از این انبارها شناسایی و با افراد برخورد قانونی شده است.

وی خاطرنشان کرد: جلسات ستاد تنظیم بازار بصورت منظم در استانداری تهران برگزار می شود و نظارت بر قیمت کالاهای اساسی در دستور کار این ستاد است.

 

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

دکمه بازگشت به بالا