آئین‌نامه مجلس برای نحوه معرفی وزرا از سوی رئیس‌جمهور تغییر کرد +جزئیات

نایب رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس از بررسی نحوه معرفی وزرای پیشنهادی دولت به مجلس در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش نبأپرس ، عباس پاپی‌زاده، نایب رئیس اول کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصلاح موادی از آئین‌نامه داخلی پارلمان مربوط معرفی وزرا از سوی دولت به مجلس در دستورکار اعضای این کمیسیون قرار دارد، گفت: بر اساس تغییرات جدید دولت باید در شروع کار خود تمامی وزرای پیشنهادی را یک باره و در یک زمان به مجلس معرفی و به طبع آن رأی اعتماد تمامی وزرای پیشنهادی کابینه نیز هم زمان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه در دوره قبل رئیس‌جمهور بخشی از کابینه پیشنهادی را به قوه مقننه معرفی کرد و باقی وزرا به زمان بعد موکول شد، افزود: بیم این می‌رود که در سال‌ها و دوره‌های بعد رؤسای جمهور بخواهند در 3 الی 4 مرحله کابینه را تکمیل کند. بنابراین قطعا جلسات اولیه کابینه حد نساب لازم را نخواهد داشت.

نایب رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه مجلس با تاکید بر اینکه عدم معرفی یکپارچه وزرا به پارلمان باعث سردرگمی مجلس و دولت می‌شود، گفت: دولت اگر قرار است کار خود را آغاز کند، این شروع به کار باید با برنامه مشخص و قوی باشد.

پاپی‌زاده با بیان اینکه اگر دولت‌های بعدی بخواهند در طی 2 الی چند جلسه وزرای پیشنهادی را به مجلس معرفی کند، قطعا این مسئله مشکلاتی برای کشور به وجود می‌آورد، ادامه داد: بنابراین ما به دنبال اصلاح مفادی از آئین‌نامه هستیم تا دولت را ملزم به معرفی کابینه پیشنهادی به صورت یک جا و در یک زمان به قوه مقننه کنیم.

 نماینده مردم دزفول در مجلس با تاکید بر اینکه معرفی یکباره وزرای پیشنهادی کابینه از سوی دولت به مجلس در نهایت باعث شفافیت عملکرد دولت خواهد شد،گفت: این مسئله در حال بررسی و چکش‌کاری در کمیسیون است که در جلسه هفته آینده کمیسیون در این باره رأی گیری و پس از تصویب، برای بررسی در جلسه علنی مجلس تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود.

انتهای‌پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top