آغازین روزهای سال نو ، شهرها یکی پس از دیگری قرمز می‌شوند / "قسم" وزیر بهداشت هم کارساز نشد + نقشه و جدول

گروه استان‌ها ـ این روزها شاهد جولان کرونا در سطح شهرهای ایران هستیم و شهرها یکی پس از دیگر تغییر رنگ داده و "قرمز" کرونایی می‌شوند و مدافعان سلامت روزهای سختی پیش رو خواهند داشت.

 به گزارش نبأپرس، در حالی که فقط 5 روز از آغاز سال 1400 را جشن می‌گیریم که خبر از تغییر رنگ شهرهای کرونایی کشور شنیده می‌شود و‌ تعداد شهرهای قرمز و نارنجی در حال افزایش است.

اخبار نگران‌کننده‌ای  که می‌تواند زنگ خطری برای بازگشت به روزهای سخت کرونایی باشد. روزهایی که مرگ‌های روزانه به مرز 500 فوتی هم رسید و تعداد موارد جدید ابتلاء نیز از 12 هزار نفر هم عبور کرد و ناچار شاهد اتخاذ تصمیمات سختگیرانه‌تر بودیم که زندگی همه ما را تحت تأثیر قرار داد.

حالا با گذشت تنها 5 روز از آغاز سال نو، به یکباره چند شهر و شهرستان کشور از وضعیت زرد کرونایی به نارنجی و تعدادی هم از نارنجی به قرمز، تغییر رنگ داده‌اند.

در حالی که سعید نمکی وزیر بهداشت، چند روز مانده به آغاز سال نو، مخالفت جدی خودش را با انجام سفرهای نوروزی اعلام کرده بود، حالا فقط 5 روز بعد از آغاز سال نو، شاهد خودنمایی این نگرانی‌ها هستیم.

در همین حال، مهم‌ترین دغدغه و نگرانی‌های تیم مدیران ارشد وزارت بهداشت، متوجه کمبودهای بیمارستانی و البته تحلیل رفتن قوای کادر درمان است. زیرا، اشغال کامل بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها، مهم‌ترین عامل تشدید بحران کرونایی در کشور است. به طوری که چنین وضعیتی در تهران خودنمایی کرده و حالا شاهد اشغال کامل تخت‌های ICU هستیم.

تا 4 فروردین 1400 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 7 هزار و 605 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که 936 نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید 19 در کشور به یک میلیون و 823 هزار و 317 نفر رسید و متاسفانه ‌94 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 62 هزار و 45 نفر رسید، اما این در حالی است که ‌تاکنون یک میلیون و 562 هزار و  709 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند‌ و سه هزار و 874 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

‌در حال حاضر 17 شهرستان قرمز و 47 شهرستان نارنجی هستند و بر‌اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت "از" و "به" شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع است.

اما در 24 ساعت گذشته، با جان باختن 97 تن از هموطنان مبتلا به کووید19، مجموع فوتی‌های این بیماری در کشور به 62 هزار و 142 نفر رسید که نشان از افزایش ابتلا در کشور دارد و مردم باید نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اهتمام بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top