آغاز ششمین روز بررسی بودجه ۹۸ در مجلس

جلسه علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل به ریاست علی لاریجانی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی نبأپرس ، سیصدمین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح امروز (پنجشنبه 2 اسفند ) دقایقی پیش به ریاست علی لاریجانی رئیس قوه مقننه و با حضور 197 تن از نمایندگان آغاز شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس دستور کار امروز مجلس را به شرح زیر قرائت کرد:

ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه سال 1398 کل کشور در دستورکار امروز قراردارد.

به گزارش نبأ ، وکلای ملت در جلسه علنی روز (شنبه 27 بهمن) با 117 رأی موافق 86 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 212 نماینده حاضر در جلسه کلیات لایحه بودجه سال 98 را تصویب کردند.

وکلای ملت طی 11 جلسه گذشته 7 تبصره ازلایحه بودجه سال 98 را بررسی و تصویب کرده‌اند که مهمترین مصوبات نماینده به شرح ذیل است:

نمایندگان در جلسه روز (یکشنبه 28 بهمن) وزارت نفت را مکلف به عرضه 2میلیون بشکه نفت در بورس انرژی کردند و همچنین با تصویب نمایندگان سهم صندوق توسعه از فروش نفت در سال آینده 20 درصد تعیین شد.

همچنین با مصوبه روز‌دوشنبه (29 بهمن) مجلس دولت مکلف به واگذاری سهام بیمه البرز شد و علاوه بر این تکلیف واگذاری سرخابی‌ها در مجلس تعیین تکلیف شد.

علاوه بر این نمایندگان سقف انتشار اوراق مالی اسلامی برای شهرداری‌ها را مشخص کردند و با مجوز مجلس دولت مجاز به اخذ وام 5 میلیارد دلاری از روسیه شد.

وکلای ملت در جلسه علنی روز(سه‌شنبه 30 بهمن) سقف انتشار اوراق مالی اسلامی توسط وزارت نفت را مشخص کردند و همچنین با مصوبه مجلس اوراق مالی و اسناد منتشره سال 98 از پرداخت مالیات معاف شد.

همچنین در این جلسه با مصوبه مجلس عوارض برق در سال آینده10 درصد افزایش می‌یابد علاوه بر این با مصوبه بهارستان نشینان پزشکان مکلف به استفاده از دستگاه کارت خوان شدند.

وکلای ملت در جلسه نوبت عصر روز(چهارشنبه 1 اسفند)مشوق های صادراتی برای تولیدکنندگان را مشخص کردند و  دستگاه‌های اجرایی را مکلف به افتتاح حساب در بانک مرکزی کردند.

همچنین نمایندگان مددجویان بهزیستی و کمیته امداد را  از پرداخت هزینه انشعاب معاف کردند.

طبق مصوبه مجلس آب، برق و گاز مدارس با رعایت الگوی مصرف، رایگان شد.

انتهای‌پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top