آمادگی سازمان‌های مسئول و ارتش برای مقابله با سیل احتمالی در خوزستان

فرمانده عملیات ارتش در ستاد مقابله با بحران خوزستان گفت: سازمان‌های مسئول در امر کنترل و مدیریت بحران در ارتش برای سیل احتمالی در خوزستان آمادگی کامل و لازم را دارند.

به گزارش گروه دفاعی نبأپرس به نقل از روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، فرمانده عملیات ارتش در ستاد مقابله با بحران خوزستان، امروز در حاشیه بازدید از مرکز مانیتورینگ ستاد بحران استانداری خوزستان، گفت: آبگرفتگی خیابان‌ها، اماکن، برخی از مزارع، مناطق و منازل از جمله مسائل و مشکلات مطرح شده در خوزستان است و امیدواریم بحران بیشتری در استان رخ ندهد.

وی عنوان کرد: افزایش بارندگی‌های اتفاقی پیش آمده نسبت به گذشته بی‌سابقه بوده است. در روزهای گذشته میزان آب ورودی و سطح بارندگی‌ها افزایش پیدا کرده اما خوشبختانه با توجه به گزارشات و کنترل مسئولان، به نظر می‌رسد که تمام ابعاد تحت مدیریت و کنترل شده است.

فرمانده عملیات ارتش در ستاد مقابله با بحران خوزستان گفت: باید میزان ورودی و خروجی سدهای متعدد خوزستان کنترل و مدیریت شود تا اتفاق و مشکلی پدید نیاید.

سیاری عنوان کرد: تاکنون روند امور به خوبی در حال پیشروی است، با این نحوه مدیریت و کنترل امیدواریم که در استان مشکل و اتفاق بدی صورت نگیرد، چرا که مرکز کنترل بحران استان امکانات خوبی را وارد میدان کرده است.

وی افزود: در مرکز کنترل بحران استان خوزستان اطلاعاتی برای تصمیم‌گیری و مدیریت جمع‌آوری شده و مدیران با وجود این اطلاعات می‌توانند بهترین تصمیم را برای مقابله با بحران احتمالی در استان داشته باشند.

فرمانده عملیات ارتش در ستاد مقابله با بحران خوزستان گفت: سازمان‌های مسئول در امر کنترل و مدیریت بحران در ارتش جمهوری اسلامی ایران تحت عنوان شرح وظایف برای همکاری و اقدام برای سیل احتمالی در خوزستان آمادگی کامل و لازم را دارند.

سیاری عنوان کرد: ستاد نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، وزارت دفاع، نیروی انتظامی و نیروهای بسیجی در کنار انجام ماموریت اصلی خود که آمادگی برای دفاع از کشور است، با تمام تجهیزات و نیروهای انسانی خود آمادگی کامل را برای همکاری و کمک به مسؤولان برای کنترل و مبارزه با بحران به دست آورده‌اند.

وی افزود: همه ما در کنار هم و دست به دست هم داده‌ایم تا بحران‌های احتمالی را حل و رفع کنیم.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top