امیرعبداللهیان: صهیونیست‌ها بازنده اصلی آتش‌افروزی در منطقه خواهند بود

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: اقدامات نظامی رژیم صهیونیستی و نقض حریم سوریه، تهدیدکننده جدی امنیت منطقه به شمار می‌رود.

به گزارش نبأپرس، حسین امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین‌الملل، در دیدار "لوان جاگاریان"، سفیر روسیه در تهران،  با اشاره به تجربه موفق همکاری تهران و مسکو در کمک به سوریه و ضرورت کمک به امنیت منطقه، گفت: اقدامات نظامی و تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی و نقض حریم سوریه، تهدیدکننده جدی امنیت منطقه به شمار می‌رود.

وی افزود: صهیونیست‌ها بازنده اصلی آتش‌افروزی در منطقه خواهند بود.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل با اشاره به آثار مثبت تشکیل کمیسیون‌ عالی پارلمانی مشترک دو کشور، این اقدام را نیز تجربه موفق دیگری در همکاری‌های روبه رشد دو کشور خواند و اضافه کرد: همکاری‌های پارلمانی نقش مهمی در رفع برخی موانع و تسهیل روابط دولتی و بخش خصوصی دو کشور دارد.

** ایران و روسیه دارای راهبردهای مشترک در زمینه‌های مختلف هستند

"لوان جاگاریان" سفیر روسیه در تهران نیز در این دیدار، گفت: جمهوری اسلامی ایران و روسیه دارای مواضع و راهبردهای مشترک در زمینه‌های مختلف هستند و این سطح از مناسبات می‌بایست حفظ و تداوم یابد.

وی تصریح کرد: روسیه از توسعه و گسترش همکاری‌ها و رایزنی در مسائل مختلف و مورد علاقه فی‌مابین استقبال و حمایت می‌کند.

همچنین، طرفین در این دیدار ضمن ارائه آخرین تحولات منطقه، پیرامون موضوعات و مسائل مشترک و قابل توجه طرفین از جمله مسائل دوجانبه پارلمانی تبادل نظر کردند.

در این دیدار، همچنین برخی مباحث بین‌المللی مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top