انتقاد ائتلاف ۱۴ فوریه بحرین از سکوت آمریکا و انگلیس در برابر جنایات آل خلیفه

ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین در همبستگی با زندانیان سیاسی این کشور بیانیه‌ای صادر و از سکوت آمریکا و انگلیس در برابر جنایات آل خلیفه انتقاد کرد.

به گزارش گروه بین الملل نبأپرس به نقل از سایت ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه بحرین، این ائتلاف در بیانیه خود بر حق زندانیان سیاسی برای دستیابی به آزادی تاکید کرد.

این ائتلاف خطاب به زندانیان سیاسی که در زندان های رژیم بحرین دست به اعتصاب نامحدود زده اند، تاکید کرد: شما پیروز هستند. همه ملت ما در کنار شما است تا غل و زنجیر ظالمانه از شما گسسته شود.

این بیانیه مسئولان رژیم بحرین از جمله وزیر کشور را مسئول کامل سلامت زندانیان سیاسی دانست و از همه نخبگان و مراجع تصمیم گیرنده بین المللی خواست تا مسئولیت خود را برعهده گرفته و برای توقف این فجایع روزانه رژیم بحرین علیه زندانیان سیاسی فوری وارد عمل شوند.

این ائتلاف به درز اخبار نگران کننده ای از موارد خونریزی معده و مشکلات قلبی برخی از زندانیان اشاره کرد که هیچ گونه خدمات پزشکی در زندان دریافت نمی کنند.

ائتلاف جوانان انقلاب 14 فوریه بحرین تاکید کرد: این وضعیت در سایه همدستی دولت های آمریکا و انگلیس صورت می گیرد، زیرا در قبال این جرایم رژیم بحرین سکوت کرده اند.

حدود 200 زندانی سیاسی در زندان «جو» شهر منامه پایتخت بحرین از روز 15 اوت جاری در همبستگی با 15 زندانی دیگر دست به اعتصاب غذای نامحدود زدند.

مسئولان زندان «جو» 15 زندانی را از بیش از دوسال پیش تاکنون در ساختمانی جدا از سایر زندانیان در شرایط بدی نگهداری می‌کنند و محدودیت‌های زیادی علیه آنها اعمال کرده‌اند.

حسن الغسره به‌نمایندگی از این 15 زندانی در پیامی صوتی از زندان محدودیت‌های اعمال‌شده علیه آنها را تشریح کرد و گفت که مسئولان زندان اجازه برگزاری مراسم دعا و اقامه نماز جماعت را به آنها نمی‌دهند و به‌شدت زیر نظر هستند و در تماس و هواخوری به‌شدت با محدودیت روبرو هستند.

الغسره گفت که این زندانیان خواهان حقوق کامل خود و ملحق شدن به سایر زندانیان در زندان جو هستند.

رژیم بحرین همچنین از خروج اسامه التمیمی از نمایندگان سابق مجلس برای ادامه درمان در خارج از کشور جلوگیری و سپس او را احضار کرد.

وی اخیراً دچار سکته مغزی شده است و مسئولان فرودگاه از خروج او جلوگیری کردند.

التمیمی روز ششم آگوست 2019 میلادی بعد از محاصره خانه‌اش و یورش مأموران به خانه‌اش بازداشت شد. پنج روز کسی از او خبر نداشت تا اینکه بعد از سکته مغزی در بیمارستان السلمانیه مشاهده شد و سپس قصد عزیمت به خارج از کشور برای ادامه درمان داشت اما مأموران جلوی خروج وی را در فرودگاه گرفتند.

انتهای پیام/

 
این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top