بیانیه ارتش درباره سقوط هواپیمای ۷۰۷ در حوالی کرج+گزارش سانحه

روابط عمومی ارتش درپی سقوط یک فروند هواپیمای باری در حوالی کرج، بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش گروه دفاعی نبأپرس ، روابط عمومی ارتش طی بیانیه‌ای اعلام کرد: صبح امروز یک فروند هواپیمای باربری 707 حامل گوشت برای کمک در طرح مردم‌یاری، از مبدا بیشکک کشور قرقیزستان، اقدام به فرود اضطراری در فرودگاه فتح البرز کرده که در هنگام فرود از باند خارج و پس از برخورد با دیوار انتهایی باند دچار آتش سوزی شد.

جزئیات علت حادثه و وضعیت شهادت یا مجروحیت کارکنان تیم پروازی و خدمه آن با اعزام تیم های تخصصی در دست بررسی است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی دراین‌باره گفت:‌ دقایقی پیش یک فروند هواپیمای باری707 قرقیزستانی در زمان فرود در فرودگاه فتح دچار سانحه شد.

وی تصریح کرد: این هواپیما دچار آتش‌سوزی شده و  از میزان خسارت‌ها و تلفات احتمالی این سانحه هنوز اطلاعی در دست نیست.

گزارش از سقوط بوئینگ۷۰۷ در حوالی فرودگاه فتح

یک فروند هواپیمای بوئینگ۷۰۷ باری صبح امروز به‌دلیل نقص فنی حوالی فرودگاه فتح سقوط کرد.

به گزارش گروه دفاعی نبأپرس ، این هواپیما دچار نقص فنی می‌شود و برای فرود اضطراری به‌سمت فرودگاه پیام پرواز می‌کند. اما به‌دلیل بحرانی شدن وضعیت این هواپیما تلاش می‌کند در فرودگاه فتح فرود اضطراری داشته باشد. این هواپیما در حوالی این فرودگاه سقوط کرده و دچار آتش‌سوزی شده است.

گفته می‌شود این هواپیما 16 سرنشین داشته است.

در همین حال  رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام 8 تیم امداد و نجات و همچنین یک فروند بالگرد و یک تیم آنست به محل سقوط هواپیمای باری در استان البرز خبر داد.

مرتضی سلیمی نیز اظهار کرد: هم‌اکنون 8 تیم امداد و نجات به‌منظور امدادرسانی به محل سقوط هواپیمای مذکور اعزام شده‌اند.

وی افزود: علاوه بر تیمهای امدادی یادشده یک تیم آنست (زنده‌یاب) و یک فروند بالگرد نیز به منطقه اعزام شدند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا تعداد کشته شدگان این سانحه مشخص است یا خیر گفت: هنوز هیچ اطلاعی ندارم و منتظر دریافت گزارش از تیم‌های امدادی هستیم.

سلیمی در پاسخ به این سؤال که آیا این هواپیما غیر از خدمه سرنشین دیگری هم داشته است یا خیر گفت: تا جایی که اطلاع داریم سرنشینان این هواپیما فقط خدمه آن بودند و غیر از خدمه افراد دیگری داخل هواپیما نبودند.

بر اساس آخرین اعلام مسئولان مربوطه این هواپیما 16 سرنشین و کروی پروازی داشته که 15 تن از آنها در این سانحه جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top