تأکید جهانگیری بر استفاده از ظرفیت شرکت‌های داخلی در طرح‌های ملی

معاون اول رئیس‌جمهور بر استفاده از ظرفیت و توانمندی شرکت‌های داخلی در ساخت و تجهیز طرح‌ها و پروژه‌های ملی تأکید کرد.

به گزارش حوزه دولت نبأپرس ، جلسه شورای اقتصاد صبح امروز (دوشنبه) به‌ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.

جهانگیری در این جلسه با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت و توانمندی شرکت‌های داخلی در ساخت و تجهیز طرح‌ها و پروژه‌های ملی و استانی گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر در زمینه تأمین واگن‌های مورد نیاز خطوط حمل‌ونقل شهری شرکت‌های داخلی از جمله شرکت‌های دانش‌بنیان به‌خوبی فعال شدند و این حرکت باید در طرح‌هایی نظیر تجهیز و راه‌اندازی خطوط جدید مترو در شهرهای مختلف به‌ویژه خط شش متروی تهران ادامه یابد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت اتصال استان بوشهر و منطقه عسلویه به‌عنوان پایتخت انرژی کشور به شبکه ریلی اظهار داشت: بوشهر یکی از مهمترین مراکز اقتصادی، تاریخی و سیاسی کشور است و باید هرچه سریع‌تر اقدامات لازم جهت تکمیل زیرساخت‌ها در استان نظیر اتصال به شبکه ریلی انجام شود.

در این جلسه که وزرای اقتصاد، جهاد کشاورزی و نیرو و معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور حضور داشتند شورا با اصلاح مصوبه پیشین خود برای خط شش متروی تهران، اصلاح مصوبه احداث راه‌آهن شیراز به بوشهر، احداث مجتمع کت کراکر واحدهای شرکت پالایش نفت آبادان و نیز انتشار اوراق مشارکت 360 میلیارد تومانی برای خط لوله بندرعباس ــ سیرجان ــ رفسنجان موافقت کرد.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top