تحولات عراق|العامری: کشور در معرض فتنه‌ بزرگ آمریکایی و اسرائیلی است/ درخواست از مردم برای شناسایی عناصر نفوذی

لغو نشست پارلمان، درخواست عملیات بغداد از تظاهرکنندگان برای شناسایی عناصر نفوذی، بیانیه حزب الله درباره تظاهرات اخیر، روایت یک رسانه‌ از طرح شوم آمریکا و تاکید هادی العامری بر فتنه‌گری آمریکا و رژیم صهیونیستی از جمله خبرهای مربوط به عراق است.

 به گزارش گروه بین الملل نبأپرس  به نقل از رسانه‌‌های عراق، یک منبع پرلمانی عراق امروز گفت پارلمان عراق تصمیم گرفت نشستی را که قرار بود امروز شنبه برگزار کند به دلیل تکمیل نشدن حد نصاب قانونی لغو کرد. این منبع به السومریه گفت نشست پارلمان عراق که قرار بود امروز برگزار شود، به دلیل تکمیل نشدن حد نصاب قانونی برگزار نشده است.

پارلمان عراق تصمیم گرفته بود امروز شنبه در پی حوادث رخ داده در تظاهراتی که 10 استان عراق شاهد آن بود، نشست برگزار کند، اجرای اصلاحات و فراهم شدن فرصت‌های شغلی و مبارزه با فساد و مفسدان از جمله خواسته‌های تظاهرکنندگان است، هر چند به گفته منابع عراقی، افراد نفوذی و خرابکار با نفوذ به تظاهرات و حمله به اموال عمومی و خصوصی، این تظاهرات را به خشونت کشیده و سبب بر جا گذاشتن تلفات در میان غیرنظامیان و نیروهای امنیتی شده‌اند.

این در حالی است که السومریه به نقل از عدنان الزرفی از نمایندگان پارلمان عراق ادعا کرد تدابیر قانونی برای سئوال از عادل عبدالمهدی نخست وزیر در صحن پارلمان تکمیل شده است و این درخواست به ریاست پارلمان ارائه شده است.

درخواست عملیات بغداد از تظاهرکنندگان؛ در شناسایی و منزوی کردن عناصر نفوذی همکاری کنید

فرماندهی عملیات بغداد امروز شنبه از تظاهرکنندگان خواست در شناسایی عناصر نفوذی و منزوی کردن آنها همکاری کنند.

بر اساس گزارش شبکه الفرات، فرماندهی عملیات بغداد در بیانیه‌ای اعلام کرد تشکیلات امنیتی عملیات بغداد به دستورات فرمانده کل نیروهای مسلح مبنی بر عدم استفاده از گلوله جنگی و احترام به تظاهرات کنندگانی که به صورت مسالمت آمیز اعتراض می‌کنند، پایبند است.

این فرماندهی در بیانیه خود افزود از شهروندان درخواست می‌کند در شناسایی و منزوی کردن عناصر نفوذی که تلاش می‌کند هم به نیروهای امنیتی و هم به تظاهرکنندگان حمله کرده یا برای آتش زدن ادارات و نهادها و اموال عمومی و خصوصی تلاش می‌کنند، همکاری کنند.

بیانیه حزب الله عراق درباره تظاهرات اخیر

حزب الله عراق در بیانیه‌ای درباره تظاهرات اخیر در بغداد و برخی استان‌ها بر ضرورت هوشیاری در برابر مزدوران محور شرارت صهیونیستی آمریکایی سعودی تاکید کرد.

این جنبش در بیانیه‌ای اعلام کرد به ملت بزرگوار عراق، شهادت سه نفر از فرزندانشان در این جنبش را که مبارزات مقتدرانه‌ای در حشد شعبی با جنایتکاران داعشی از خود نشان داده بودند، به دست عناصر نفوذی خائن در میان معترضان تظاهراتی که برای مطالبات برحق برگزار شد، اعلام می‌کند.

این بیانیه آورده است حوادث تاسف‌باری که رخ داد، بار دیگر بر رهنمودهای مرجعیت تاکید می‌کند که درباره وجود طرف‌های خارجی که برای ایجاد هرج و مرج و جنگ داخلی فعالیت می‌کنند، هشدار داده بود و ما نیز در بیانیه‌های قبلی خود درباره آن هشدار داده بودیم و بر ضرورت هوشیاری در برابر مزدوران محور شرارت صهیونیستی آمریکایی سعودی و کسانی که به دنبال سوء‌استفاده از تظاهرات برای اجرای طرح خرابکارانه در عراق هستند، هشدار داده‌ایم.

بر اساس گزارش پایگاه خبری براثا،‌حزب الله عراق در بیانیه خود از نیروهای امنیتی خواسته است به نقش و مسئولیت خود در شناسایی جنایتکاران و بازخواست و محاکمه آنها و ایستادگی قاطعانه در برابر هر کس برای منحرف کردن مسیر تظاهرات برای ایجاد فتنه میان مردم ما تلاش می‌کند، عمل کنند. همچنین بر ضرورت توجه و هوشیاری تظاهرکنندگان در برابر کسانی که در حال اجرای توطئه‌های شوم است و امنیت و جان آنها را از سوی عناصری که خود را به بیگانگان فروخته‌اند، تاکید می‌کنیم.

روایت رسانه‌ عراقی از افشای طرح شوم آمریکا در عراق

یک رسانه‌ عراقی از وجود طرح و نقشه شوم آمریکایی در عراق خبر داد. این منبع گفت طرح و نقشه آمریکا اعلام حکومت نظامی بر عراق است که چهار نفر از افسران شناخته شده در جامعه عراق آن را رهبری کنند.

پایگاه خبری براثا عراق به نقل از این منبع نوشت این طرح و نقشه شوم در حقیقت پس از آنکه عادل عبدالمهدی به نخست وزیری رسید و پس از اعلام قانون مربوط به حشد شعبی آماده شده است، عبدالمهدی در آن قانون رزمندگان شجاع حشد شعبی را در قالب نیروهای امنیتی و پرسنل وزارت‌خانه های دفاع و کشور و از حقوق برابر اعلام کرد که این اقدام زنگ خطر را برای آمریکا و رژیم اسرائیل به صدا درآورد، چرا که حشد شعبی در حالی موفق به سرکوب گروه تروریستی داعش شدند که فرماندهان نظامی آمریکا بارها تاکید می‌کردند که داعش تروریستی برای ده‌ها سال در عراق باقی خواهد ماند.

این منبع افزود سفر عادل عبدالمهدی به آلمان و قرارداد با شرکت زیمنس و همچنین سفرش به چین و شعار نفت در برابر بازسازی ممکن است آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها را به طور جدی به اجرای این نقشه وادار کند.

این منبع گفت نشانه‌های این نقشه پس از تظاهرات اخیر عراق نمایان شد به طوری که دشمنان از اوضاع نابسامان برای تحریک احساسات شهروندان عراقی و افزایش میزان خشم به بالاترین حد آن همراه با رخنه تک تیراندازان جنایتکار شرکت بلک واتر آمریکا با پشتیانی مالی امارات و برنامه ریزی آمریکایی و پشتیبانی رسانه‌های قطری سعودی سوء‌ استفاده کردند، البته این توطئه برای ملت عراق افشا شد و پس از خارج شدن از خیابان، آن را شکست دادند.

این منبع افزود آنها بار دیگر تلاش کردند تا در بیست و پنجم ماه جاری میلادی از طریق ایجاد نافرمانی مدنی که همراه آن اقدامات خشونت آمیز و اغتشاش و خرابکارانه به بهانه انتقام شهدا و چه بسا با بازگرداندن تک تیراندازان خود باشد، میزان خشم مردمی را به بالاترین حد برسانند. عملیاتی که قبلا در آمریکا برای آن برنامه ریزی شده، اعلام حکومت نظامی توسط چهار افسر شناخته شده در جامعه عراق و اعلام حالت فوق العاده و مقررات نظامی است.

این منبع با هشدار درباره ادامه توطئه چینی دشمنان خواستار خویشتن‌داری مردم و عدم برگزاری تظاهرات شد، زیرا خواسته‌هایی که مردم در تظاهرات نخست مطرح کردند، همچنین در حال پیگیری است و سقف زمان بندی اجازه نمی‌دهد به یک باره همه آنها محقق شود.

این منبع از ملت عراق خواست تحت تاثیر فضاسازی و تحریک هزاران ربات سعودی در فضای مجازی و پول‌های اماراتی و منابع آمریکایی قرار نگیرند تا این توطئه‌ها خنثی شود.

لشکر واکنش سریع عراق : اوضاع در استان میسان آرام است/ با اخلالگران با مشت آهنین برخورد خواهیم کرد

ابوتراب الحسینی فرمانده لشکر واکنش سریع عراق امروز شنبه تاکید کرد اوضاع در استان میسان نسبتا آرام است.

وی هشدار داد نیروهای این لشکر با مشت آهنین با هر کس که بخواهد به امنیت در این استان یا اموال عمومی و خصوصی خلل و خدشه وارد کند، برخورد خواهند کرد.

وی به السومریه گفت روز گذشته موارد زیادی رخ داد که برخی افراد در تظاهرات از آن سوء‌استفاده کردند به طوری که به اموال عمومی و خصوصی تعدی صورت گرفت.

وی با تاکید بر حفظ امنیت و نظم خاطر نشان کرد اوضاع استان نسبتا آرام است و قواعد درگیری با تشدید اوضاع تغییر خواهد کرد.

ابراز تاسف سائرون از برگزار نشدن نشست پارلمان

ائتلاف سائرون به رهبری جریان صدر از اینکه شمار زیادی از نمایندگان به خاطر اوضاع امنیتی نتوانستند در نشست پارلمان حضور یابند، ابراز تاسف کرد.امجد العقابی به السومریه گفت همه نمایندگان سائرن برای مشارکت در نشست امروز پارلمان حاضر شده بودند، ما از اینکه خیلی از نمایندگان به خاطر اوضاع امنیتی نتوانستند شرکت کنند، تاسف می‌خوریم. وی افزود علت حضور ما، رای گیری درباره تصمیمات و خواسته‌های مردم و تظاهرکنندگان بود.

تاکید بر سوء‌ استفاده عناصر نفوذی از تظاهرات الدیوانیه

استاندار الدیوانیه تاکید کرد تظاهرات روز گذشته در این استان به صورت مسالمت آمیز آغاز شد، ولی عناصر نفوذی آن را از مسیر مسالمت آمیز منحرف کردند.

بازداشت شماری از اخلالگران در تظاهرات

از سوی دیگر شبکه السومریه گزارش داد عملیات فرات مرکزی از بازداشت شماری از افرادی خبر داد که اقدام به آتش زدن شورای استان الدیوانیه و دفاتر احزاب سیاسی کرده بودند.

هادی العامری : عراق امروز در برابر فتنه‌ بزرگی قرار دارد که آمریکا و اسرائیل در پس آن هستند

هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح امروز شنبه تاکید کرد عراق در معرض فتنه بزرگی که آمریکا و اسرائیل در پس آن هستند،‌قرار دارد.

العامری در خلال مراسم تشییع وسام العلیاوی فرمانده دفتر جنبش عصائب اهل الحق در استان میسان که در حمله افراد نفوذی مسلح جان خود را از دست داد، خاطر نشان کرد برخی به دنبال کشاندن عراق به سمت هرج ومرج هستند.

وی افزود قصاص خون شهیدان را از آمریکا و اسرائیل خواهیم گرفت.

بازگشت آرامش به السماوه

یک رسانه عراقی از بازگشت آرامش به میدان تظاهرات اصلی در السماوه و بسته شدن راه‌های منتهی به آن خبر داده است.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top