توضیحات «لاریجانی» درباره ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه ۹۸

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به نماینده گرمسار گفت: گزارش اعاده‌شده از شورای نگهبان رسمی است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی نبأپرس ، غلامرضا کاتب، نماینده گرمسار در مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز (یکشنبه 19 اسفند) قوه مقننه، در تذکر شفاهی با استناد به مواد (198)، (199) و (200) آیین‌نامه داخلی پارلمان اظهار داشت: گزارش‌های اعاده‌شده از شورای نگهبان به مجلس باید قبل از مطرح شدن در صحن تکثیر شده و در اختیار نمایندگان قرار گیرد، ضمن اینکه در این مورد تنها گزارش رسمی شورای نگهبان قابل قبول است اما گزارش بودجه 98 اعاده‌شده از شورای نگهبان بدون شماره و امضا است.

وی با تأکید بر اینکه این گزارش باید در کمیسیون تلفیق و کمیسیون‌های تخصصی بررسی می‌شد و نمایندگان درباره آن نظر کتبی می‌دادند، تصریح کرد: روز گذشته روند بررسی این موضوع را پیگیری کردم که مشخص شد روز گذشته کمیسیون تلفیق تشکیل جلسه داده است.

کاتب افزود: سؤال کردم بر اساس کدام بند از آیین‌نامه این جلسه تشکیل شده و در رابطه با یک گزارش غیررسمی اظهارنظر شده است؛ لذا می‌توان گفت در این مورد حق نمایندگان مجلس تضییع شده است.

لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: این گزارش در تاریخ 18 اسفند به پارلمان ارجاع شده و شورای نگهبان گزارش رسمی ارائه داده است که دارای تاریخ است ضمن اینکه زمانی که این گزارش به مجلس ارسال شد، همکاران در حوزه انتخابیه بودند و این در حالی است که شورای نگهبان با سرعت به بودجه رسیدگی می‌کند.

وی افزود: شورای نگهبان قبل از ارسال گزارش رسمی، نسخه غیررسمی آن را به مجلس می‌فرستد تا همکاران در جریان آن باشند که فرقی با نسخه رسمی ندارد و تنها تفاوت آن این است که گزارش رسمی به‌صورت امضاشده ارائه می‌شود.

رئیس مجلس خطاب به نماینده گرمسار در مجلس اظهار داشت: اگر می‌خواستید در این مورد قانون رعایت شود باید شنبه به اینجا می‌آمدید، بنابراین چون همکاران در حوزه انتخابیه بودند گفتیم که کمیسیون تلفیق تشکیل جلسه بدهد.

انتهای‌ پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top