تکلیف مجلس به دولت برای تأمین کالاهای اساسی با ارز "۴۲۰۰"

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دوفوریت طرح "تأمین کالاهای اساسی" را تصویب کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی نبأپرس ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 11 شهریور) خانه ملت، دوفوریت طرح تأمین کالاهای اساسی را پس از بیان اظهارات موافقان و مخالفان، تصویب کردند.

براساس این گزارش، بهارستان‌نشینان در این جلسه، از مجموع 221 نماینده حاضر،  با 159 رأی موافق، 24 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع دوفوریت طرح تأمین کالاهای اساسی را تصویب کردند.

طبق طرح "تأمین کالاهای اساسی"، دولت مکلف می‌شود با ارز 4200تومانی ضروریات مردم را با قیمت حداقلی تأمین کند. در این طرح تأکید شده که از ظرفیت تعاونی‌ها و تشکیلات موجود برای این موضوع استفاده شود.

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی دوفوریت طرح "تأمین کالاهای اساسی" در تشریح آن گفت: طرح دوفوریتی که با 60 امضا تهیه شده کمک می‌کند دولت و حاکمیت  وظیفه خود نسبت به اقشار آسیب‌پذیر را در کوتاه‌ترین زمان انجام دهند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی پارلمان را به‌عهده داشت، پس از تصویب دوفوریت طرح تأمین کالاهای اساسی، گفت: کمیسیون برنامه و بودجه سریعاً این طرح را بررسی کند تا در جلسه روز سه‌شنبه و یا چهارشنبه آن را بررسی کنیم.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top