خبر خوش برای دانشجویان دانشگاه آزاد؛ جریمه شهریه ثابت بخشیده شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: جریمه شهریه ثابت دانشجویان دانشگاه آزاد بخشیده شد.

به گزارش نبأپرس، محمد مهدی طهرانچی‌ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه سومین کنگره "کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره در چهل‌سالگی انقلاب اسلامی" که صبح امروز در واحد سوهانک دانشگاه آزاد برگزار شد، گفت: مسئله بودجه سال آینده دانشگاه مسئله مهمی بود که در جلسات متعددی مورد بررسی قرار گرفت‌.

وی افزود: بر اساس مصوباتی که در این جلسات داشتیم، در سال پیشِ‌رو یک دوره مالی 5ماهه خواهیم داشت و پس از آن یک دوره مالی جداگانه که همرمان با آغاز سال تحصیلی جدید در نظر گرفته شده، پیاده‌سازی می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: برای این دوره مالی 5ماهه تصمیم بر این شد تا منابع مالی دانشگاه که به‌صورت سپرده در بانک‌ها قرار داشت از این پس به‌عنوان منابع قرض‌الحسنه برای ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه برای دانشجویان اختصاص پیدا کند و تصویب کردیم که سرانه تسهیلات به دانشجویان باید به 1.5 میلیون تومان برسد.

طهرانچی ادامه داد: تصمیم دومی که برای  رفاه دانشجویان گرفته شد این بود که بعضی از دانشجویان به‌واسطه تقید دانشگاه مبنی بر اخذ شهریه ثابت، دچار وقفه در امر تحصیل شده بودند که در حقیقت این عدم مراجعه آنها باعث شده بود تا جریمه‌های بزرگ چند 10میلیونی به آن‌ها تحمیل شود. تصمیم ما بر این شد که این جریمه‌ها بخشیده بشود و دانشجویان ترم آخری تنها با پرداخت شهریه ترم پایان‌نامه می‌توانند اقدام به تکمیل مراحل فارغ التحصیلی کنند.
 
وی یادآور شد: میزان جریمه‌ای که دانشجویان به دانشگاه باید پرداخت می‌کردند نزدیک به 1200 میلیارد تومان بود که با تصمیم اخیر که گرفته شد این جریمه شامل بخشودگی قرار گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نکته بعدی که در جلسه مدیران دانشگاه به‌تصویب رسید، منظور کردن افزایش حقوق کارمندان و اعضای هیئت علمی  دانشگاه آزاد بود که بر اساس مصوبه جدید مجلس پایه  400 هزار تومان افرایش حقوق خواهند داشت. بحث بعدی که مطرح شد این بود که مقرر شد بخشی از سرمایه دانشگاه آزاد برای فعالیت‌های اقتصادبنیان باشد و چیزی حدود هزار میلیارد تومان به‌عنوان پشتوانه حمایت از تحصیل دانشجو و حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان به چرخه مالی دانشگاه منظور شود.

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

اشتراک در خبرنامه

مشترک خبرنامه شوید

Top