خوش‌خدمتی جدید به اشغالگران فلسطین؛ حکومت امارات قانون تحریم اسرائیل را لغو کرد

حکومت امارات در ادامه خوش خدمتی به اشغالگران قدس و فلسطین، رسما قانون تحریم رژیم صهیونیستی را که در سال ۱۹۷۲ به تصویب رسیده بود، لغو کرد.


به گزارش نبأپرس ،‌خبرگزاری رسمی امارات از اقدام ابوظبی در لغو تحریم رژیم صهیونیستی خبر داد.

بر اساس این گزارش، شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس امارات متحده عربی طی دستور العملی قانون شماره 4 سال 2020 مبنی بر لغو قانون 15 سال 1972 که دال بر تحریم رژیم صهیونیستی و جرم دانستن همکاری با این رژیم بود، لغو کرد.

 

خبرگزاری امارات متحده عربی که این دستور العمل را منتشر کرده است، افزود این قانون بعد از امضای معاهده سازش با تل آویو و برای کمک به تلاش های صورت گرفته برای توسعه همکاری دیپلماتیک و تجاری انجام شده است.

به نوشته این خبرگزاری یکی از اهداف لغو قانون تحریم فراهم کردن زمینه تهیه نقشه راهی برای همکاری های مشترک است تا زمینه رشد اقتصادی و تقویت همکاری های در بعد فناوری را بین دو طرف فراهم کند.

 

کشور امارات متحده عربی , رژیم صهیونیستی (اسرائیل) ,

 

بر اساس قانون جدید ورود کالاهای تولید رژیم اسرائیل و داد وستد آنها آزاد خواهد بود

این اقدام در پی توافق سازش حاکمان امارات با رژیم صهیونیستی صورت گرفته است. توافق امارات و رژیم اسرائیل برای عادی سازی کامل روابط با موج گسترده ای از اعتراضات در جهان اسلام روبرو شده است و این اقدام خیانت به آرمان ها و حقوق ملت فلسطین توصیف شده است.

روز پنجشنبه 13 آگوست 2020 دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در توئیت خود اعلام کرد که توافق بین محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای عادی‌سازی کامل روابط صورت گرفته است.ترامپ همچنین از یک توافق صلح تاریخی بین رژیم اسرائیل و امارات سخن گفت.

 

انتهای پیام/

این مقاله را به اشتراک بگذارید

لینک خبر:ارسال نظر

فیلدهای اجباری را تکمیل نمایید

مشروح اخبار

Top